13.8 °C, 2.3 m/s, 96.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaEliasa muzejā piektdien atklās izstādi “Latvija tūkstoš krāsās”
Eliasa muzejā piektdien atklās izstādi “Latvija tūkstoš krāsās”
03/08/2023

Piektdien, 4. augustā, pulksten 16  Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā Akadēmijas ielā 10 atklās izstādi  “Latvija tūkstoš krāsās”. Izstādē eksponētas ainavas, žanra kompozīcijas, portreti, grafikas, skulptūras un medaļas. Izstāde muzejā būs apskatāma līdz 3. septembrim.                  

Kā stāsta izstādes kuratore Gunta Brakovska māksliniekus vieno piecu gadu sadarbība un devīze “Dažādībā ir spēks”. Izstāde ir veltīta Latvijai, māksliniekiem paužot savu mīlestību pret mūsu Zemi. Visi mākslinieki ir domubiedri, kuri kopā daudz eksponējas muzejos Latvijā un ārzemēs. Viņu radošais rokraksts izceļas ar māksliniecisku daudzveidību, sākot no reālisma, kas balstīts kompozicionālajā modernismā, līdz ekspresīvam abstrakcionismam. Mākslinieki sevi sauc par grupu “Daugava 2019”, kad notika pirmā mākslinieku kopīgā izstāde “Daugava” Rīgas Latviešu biedrībā.

Izstādē piedalās latviešu mākslinieki Kaspars Bērziņš, Gunta Brakovska, Ģirts Burvis, Vija Ilze Dzintare, Laine Kainaize, Ieva Muzikante, Emīls Kristiāns Muzikants, Tālivaldis Muzikants, Aleksejs Naumovs, Jānis Streičs un Ilgvars Zalāns. Grupas izstādēs no 2022. gada rudens piedalās arī ukraiņu mākslinieki Svitlana Kislova, Andrijs Kislovs un Marija Zenkova.

Mākslinieku grupa līdz šim savus darbus eksponējusi Daugavas (Doles) muzejā, Ogres Vēstures un mākslas muzejā, Jēkabpils Vēstures muzejā/ Krustpils pilī, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā, Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā, Rīgas Latviešu biedrībā, Limbažu kultūras namā, Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejā, Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā un Smiltenes novadpētniecības muzejā Mēru muižā.

Muzejs atvērts no otrdienas līdz svētdienai no pulksten 11 līdz 19, pirmdienās – slēgts. Sīkāka informācija par ieejas maksu ir pieejama muzeja mājaslapā ŠEIT.