21.8 °C, 1.1 m/s, 90.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJAP miljonā pasažiere šogad braukusi 16. maršruta autobusā
JAP miljonā pasažiere šogad braukusi 16. maršruta autobusā
02/05/2024

SIA “Jelgavas autobusu parks” (JAP) vadītājs Gints Burks un Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš šodien sveica jelgavnieci Mariju Žukovu – viņa ir JAP apkalpotā miljonā pasažiere 2024. gadā. Kundze kā miljonā pasažiere 26. aprīlī pulksten 11.34 no pieturas “Rūpniecības uz Tērvetes” ar 16. maršruta autobusu devās uz savu mazdārziņu Zvanu ielā.

Jelgavniece stāsta, ka ikdienā sabiedrisko transportu izmanto bieži – vismaz trīs četras reizes nedēļā –, un ir pateicīga par pašvaldības atbalstu senioriem, ar Jelgavas iedzīvotāja karti nodrošinot 20 bezmaksas braucienus mēnesī pilsētas autobusos. Marijas kundze ikdienā izmanto kādu no sešiem pilsētas autobusiem, kas kursē Tērvetes ielā, lai dotos pie ārsta, iepirkties uz pilsētas centru, kapiem, bet vasarā viņa ar autobusu visbiežāk dodas uz savu mazdārziņu. “Manā rajonā sabiedriskā transporta nodrošinājums ir pietiekams, un vienmēr visus pasažierus autobusā sagaida smaidīgs šoferītis. Prieks braukt,” saka jelgavniece.

Pasažierei, kas šogad pārvadāta kā miljonā pilsētas autobusā, šodien pasniegta abonementa biļete jeb e-karte ar 60 bezmaksas braucieniem un pilsētas sarūpēta dāvana. Marijas kundze par dāvanu ir ļoti priecīga – šovasar uz dārzu varēšot braukt biežāk.

Jāpiebilst, ka JAP pagājušajā gadā Jelgavas nozīmes maršrutos pārvadājis 2,817 miljonus pasažieru, kas ir par 13,3 procentiem vairāk nekā gadu iepriekš. Visvairāk pasažieru ikdienā tiek pārvadāti 1., 4. un 5. maršrutā. 2023. gadā 16,8 procenti no pārvadātajiem pasažieriem bija seniori, kuri braucienam reģistrējušies ar Jelgavas iedzīvotāja karti, 20,4 procenti – skolēnu, kuri par braucienu norēķinājušies, izmantojot Jelgavas skolēna apliecību. 28,5 procentos braucienu iedzīvotāji autobusā norēķinājušies ar bankas karti, bet 14,6 procenti iegādājušies un izmantojuši JAP e-karti.

Autobusu kopējais nobraukums Jelgavas pilsētas nozīmes maršrutos pērn bijis 1,976 miljoni kilometru un kopumā uzņēmums izpildījis 192 436 reisus.