-5.9 °C, 3.1 m/s, 88.5 %

Ģimene

Sākumlapa JaunumiĢimeneJelgavu apmeklēja konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2023” vērtēšanas komisija
Jelgavu apmeklēja konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2023” vērtēšanas komisija
14/11/2023

Otrdien, 14. novembrī, Jelgavā ieradās konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2023” komisija, lai klātienē vērtētu pašvaldības paveikto pilsētas ģimeņu atbalstam.

Komisija apmeklēja rekonstruēto Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolu, atzinīgi novērtējot tās daudzpusīgās iespējas. Skolas direktore stāstīja par skolas galvenajām vērtībām, darbības principiem un to, kā savstarpēji sadarbojas skola, vecāki un pašvaldība. Turpinājumā komisija apmeklēja  bērnu atpūtas un rotaļu pilsētiņa Uzvaras parkā, jauniešu centru “Špaktele” un jaunrades nama “Junda” struktūrvienību “Lediņi”. Jāpiebilst, ka Jelgava līdzās Dobeles novada pašvaldībai ir iekļuvusi konkursa finālā Zemgales plānošanas reģionā.

Vērtēšanas komisijā bija pārstāvji no Sabiedrības integrācijas fonda, Latvijas Pašvaldību savienības, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Labklājības ministrijas, Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas, Valsts kancelejas, Pārresoru koordinācijas departamenta, Latvijas daudzbērnu ģimeņu apvienības un Izglītības un zinātnes ministrijas.

Konkurss norisinās jau kopš 2017. gada, un tā primārais mērķis ir izcelt labākos piemērus un risinājumus, kā pašvaldības rūpējas par ģimenēm. Līdztekus konkurss veido vidi arī pašvaldību draudzīgai sāncensībai, tādējādi mudinot tās attīstīt aizvien plašāku un pieejamāku ģimenēm paredzēto pakalpojumu klāstu. Uzvarētāji tiks izziņoti 12. decembrī īpašā apbalvošanas ceremonijā.

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” ir viens no trim ģimeņu atbalsta pasākumiem, ko realizē Sabiedrības integrācijas fonds. Fonds īsteno arī programmu “Ģimenei draudzīga darbavieta“, kā arī izsniedz Latvijas Goda ģimeņu apliecības, atbalstot Latvijas daudzbērnu ģimenes, kā arī ģimenes, kuru aprūpē ir bērni ar invaliditāti.