2.5 °C, 2.7 m/s, 92.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavas skolēnu tautas deju kolektīvu repertuāra skatē iegūtas 10 augstākās pakāpes
Jelgavas skolēnu tautas deju kolektīvu repertuāra skatē iegūtas 10 augstākās pakāpes
22/03/2024

Ceturtdienas vakarā Jelgavas kultūras namā norisinājās Valsts izglītības satura centra organizētā pirmā Jelgavas skolēnu tautas deju kolektīvu repertuāra pārbaude–skate, gatavojoties 2025. gada XIII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku deju lielkoncertam “Es atvēru Laimas dārzu”.

Skatē katrs kolektīvs dejoja divas dejas un to sniegumu vērtēja trīs žūrijas locekļi – horeogrāfe, lielkoncerta “Es atvēru Laimas dārzu” mākslinieciskā vadītāja Dagmāra Bārbale, horeogrāfs un skolu jaunatnes deju kolektīvu virsvadītājs un mākslinieciskais vadītājs Jānis Kalniņš, kā arī horeogrāfs un deju kolektīvu virsvadītājs Jānis Precinieks.

Kopumā šajā pārbaudes skatē piedalījās deviņi Jelgavas deju kolektīvi astoņās vecuma grupās. Žūrija kolektīvus vērtēja ar I, II, III vai Augstākās pakāpes diplomiem. Starp Jelgavas tautas deju kolektīviem tika iegūti desmit Augstākās pakāpes diplomi – Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” bērnu un jauniešu deju kolektīvam “Ieviņa” (vadītāja Alise Daugava) divi diplomi 3.-6. un 7.-9. klašu grupā,  kolektīvam “Vēja zirdziņš” (vadītāja Alda Skrastiņa) pieci Augstākās pakāpes diplomi 1.-2., 5.-6., 5.-9., 7.-9. un 10.-12. klašu grupā, tautas deju ansambļa “Lielupe” studijai (vadītāja Baiba Ķestere) augstākais novērtējums 10.-12. klašu grupā, kā arī divi diplomi Jaunrades nama “Junda” tautas deju kolektīvam “Mazie Jundari” (vadītāja Madlēna Bratkus) 7.-9.klašu grupā un “Jundari I” (vadītāja Madlēna Bratkus) 10-.12.klašu grupā.

Jāpiebilst, ka šajā mācību gadā 17 koprepertuāra dejas apgūst un svētkiem gatavojas gandrīz tūkstotis deju kolektīvu. Tautas deju repertuāra pārbaudes-skates norisinās visā Latvijā un plānotas arī nākamajā gadā, sekmējot bērnu un jauniešu līdzdalību Dziesmu un deju svētkos, saglabājot tradīcijas un veicinot vispārējās, profesionālās, interešu, speciālās izglītības iestāžu un kultūras iestāžu tautas deju kolektīvu radošo darbību.