20.9 °C, 2.1 m/s, 72.8 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaJelgavnieki tehnoloģiju konkursā Vācijā iegūst žūrijas speciālbalvu
Jelgavnieki tehnoloģiju konkursā Vācijā iegūst žūrijas speciālbalvu
20/10/2023

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas komanda šonedēļ Vācijā piedalījās starptautiskā tehnoloģiju konkursa “Xplore 2023” finālā un ieguva žūrijas specbalvu.

Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola ar projektu “E-es” jeb energoefektivitātes sacensībām iekļuva starp top 5 komandām starptautiskā konkursa “Xplore 2023 Tehnoloģiju balva ilgtspējīgai pasaulei” sektorā “Izglītība” un šonedēļ Vācijā piedalījās fināla pasākumā. Žūrija jelgavniekiem piešķīrusi speciālbalvu.

Skolu pārstāvēja skolotāji Kaspars Antonevičs, Ivars Bahmanis un 6. klases skolniece Darja Bondarenko.

Jāpiebilst, ka skola konkursā piedalījās ar projektu “E-es” jeb energoefektivitātes sacensībām. Šī projekta ietvaros pagājušā mācību gadā 4. līdz 9. klašu skolēnu komandas būvēja elektrotransportlīdzekļus, gada beigās ar pašbūvētajiem transportlīdzekļiem sacenšoties trasē dragreisa, vadāmības, bremzēšanas, ekonomiskākās braukšanas un ātruma disciplīnās. Tādējādi skolēni praksē apguva dizaina domāšanas soļus no izpētes un putuplasta prototipa līdz konstruēšanai un testēšanai. Pa ceļam apgūtas programmēšanas un elektronikas pamatiemaņas, kā arī daudz fizikas, konstruējot piekares, piedziņas, stūrēšanas, paātrinājuma un citas sistēmas.

Šo konkursu rīko uzņēmums “Phoenix Contact”, kas darbojas elektrisko savienojumu un rūpniecisko automatizācijas jomās. Uzņēmuma produktiem ir būtiska nozīme enerģētikas un ražošanas nozarēs, arī transporta un infrastruktūras nozarēs.