6.9 °C, 4.4 m/s, 48.8 %

Jaunumi

Sākumlapa Portāla “Jelgavas Vēstnesis” arhīvsPilsētāNo Jelgavas uz Ukrainu devusies 55. palīdzības krava
No Jelgavas uz Ukrainu devusies 55. palīdzības krava
12/01/2024

Šodien no Hercoga Jēkaba laukuma uz Ukrainu devies jau 55. konvojs ar palīdzības kravu. Šoreiz uz frontes līniju un bērnunamiem ceļo gan daudzveidīgi materiāltehniskie līdzekļi, gan arī labdarības akcijā sarūpētās paciņas.

Jelgavas ukraiņu kultūras centra “Džerelo” priekšsēdētājs Bogdans Timkivs stāsta, ka palīdzība tiek nodrošināta ar konfederāciju “Viche”, kuras biedrs ir arī ukraiņu kultūras centrs Jelgavā. “Šoreiz uz Ukrainu vedam piecus džipus – divus “Mitsubishi L200”, kā arī pa vienam “Range Rover”, “Chevrolet 1500” un “Toyota Hilux”. Trīs no tiem atbilstoši laikapstākļiem jau ieguvuši balti pelēku nokrāsu. Vienlaikus visas automašīnas Jelgavas servisā izgājušas pilnu tehnisko apkopi un ir sagatavotas ziemas sezonai,” norāda B.Timkivs.

Daudzveidīgs ir arī sagatavotais materiāltehniskais atbalsts frontes līnijai. Piekabēs uz Ukrainu ceļo divas sešmetrīgas motorlaivas, bet busos – 12 droni, dīzeļa autonomās krāsnis, četri ģeneratori, taktiskās brilles, motorzāģi, ierakumu sveces un lāpstas. Tāpat palīdzības kravā iekļauti 65 karavīru formas komplekti, tostarp arī apģērbs, pusgarie zābaki, cimdi, cepures un termoveļa.

Uz frontes līniju un diviem bērnunamiem devusies arī krava ar ilgtermiņa pusdienu komplektiem, konserviem, maizi, saldumu paciņām, siltajām drēbēm un daudzveidīgām higiēnas precēm. Daļa no tām kopā ar Jelgavas bērnu sarūpētajiem apsveikumiem sagādāta Jelgavas Izglītības pārvaldes un Sabiedriskā centra rosinātā labdarības akcijā decembrī. Kravai pievienoti arī jelgavnieku šodien nodotie ziedojumi.

55.konvoja reizē uz Ukrainu devušās kopumā astoņas automašīnas, kuru vadītāji ir Jelgavas ukraiņu kultūras centra “Džerelo” biedri. Ukrainā Latvijas komandu sagaidīs un kravas nogādāšanas procesam ar vēl septiņiem auto pievienosies arī Ukrainas biedrības brīvprātīgie. Paredzēts, ka konvojs ceļā būs aptuveni divas nedēļas un šajā laikā mēros ap 5000 kilometru. Savukārt palīdzības kravas sasniedzamās teritorijas būs Doneckas apgabala Kostjantiņivka, Bahmuta, Huļaipole un citas.

Jāpiebilst, ka arī šoreiz palīdzības krava organizēta ar virkni Latvijas un pilsētas uzņēmumu, biedrību un organizāciju atbalstu. Tas sniegts gan finansiāli, gādājot par nepieciešamo līdzekļu iegādi, gan arī sarūpējot mantas un sniedzot kravas sagatavošanai nepieciešamos pakalpojumus.

Palīdzības konvoju uz Ukrainu no Jelgavas turpmāk plānots organizēt katra mēneša vidū.