31.3 °C, 3.8 m/s, 37.6 %

Ģimene

Sākumlapa JaunumiĢimeneDzīvesziņas un arodu sētā notiek Zāļu tirdziņš
Dzīvesziņas un arodu sētā notiek Zāļu tirdziņš
21/06/2024

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs šodien, 21. jūnijā, līdz pulksten 19 aicina pilsētas iedzīvotājus un viesus uz Dzīvesziņas un arodu sētas pagalmu, lai kopīgi sagatavotos svētkiem, apmeklējot zāļu tirdziņu un meistarklases.

Tirdziņa apmeklētāji var sajust vasaras saulgriežu noskaņu caur smaržām un garšām. Tirdziņā ir iespēja iegādāties Latvijā ražotus un vietējo uzņēmumu lolotus gardumus, dažādus priekšmetus Līgo svētku tematikā kā arī gardus cienastus svētku galdam. Tirdziņā savu piedāvājumu pārstāv 15 mājražotāji un amatnieki, ir pieejama plaša spektra produkcija – biškopības produkti un bišu vaska sveces, lina dvieļi, apģērbs un dažādi tekstila izstrādājumi, pirtslietas, pērļoti adījumi, ādas albumi, jostas, somiņas, dabīga kosmētika un ķermeņa kopšanas produkti, augļu, ogu un ziedi vīni, ārstniecības augu Līgo pušķi, piknika sedziņas, austas tautiskas jostas un citas noderīgas lietas. Tirdziņa dalībnieki ir parūpējušiem par aktivitātēm savos stendos, piedāvā apmeklētājiem degustēt un izmēģināt savu produkciju, piedalīties viktorīnās ar iespēju iegūt dažādas balvas.

Pasākuma noskaņu papildina tematiskas radošās darbnīcas:

  • līdz pulksten 15 ikvienam ir iespēja tikt pie tematiska hennas zīmējuma – latvju zīmes vai Jāņu zāles;
  • līdz pulksten 16 interesenti var pagatavot piparmētru skrubi;
  • no 16 līdz 18 – siera siešanas meistarklase;
  • savukārt no pulksten 17 līdz 19 interesenti aicināti uz māla šķīvju apgleznošanas darbnīcu;

Dalība visās aktivitātēs ir bez maksas un bez iepriekšējas pieteikšanās.

Vasaras saulgriežu gaidīšanas laikā JRTC aicina viesoties arī Dzīvesziņas un arodu sētas audēju darbnīcā, kur apmeklētāji var atklāt audēju darba noslēpumus, redzēt, kā top Zemgales tautastērps, vai iepriekš piesakoties, piedalīties radošajās nodarbībās. Dzīvesziņas un arodu sēta apmeklētājiem pieejama no otrdienas līdz sestdienai no pulksten 10 līdz 18, bet svētdienās no pulksten 10 līdz 15. Apmeklējuma maksa pieaugušajiem 5 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem 2 eiro, ģimenes biļete 10 eiro.

Savukārt netālu esošā Jelgavas Vecpilsētas māja ir īsta pērle ikvienam vēstures cienītājam un tiem, kuri vēlas atklāt senās Mītavas šarmu. Jelgavas Vecpilsētas mājā zudusī Jelgavas koka arhitektūra atdzīvojas caur interaktīvām ekspozīcijām un Mājas stāstiem. Apmeklētāji gaidīti no otrdienas līdz sestdienai no pulksten 10 līdz 18, svētdienās no pulksten 11 līdz 17. Ieejas maksa pieaugušajiem 4 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,50 eiro, ģimenes biļete 6 eiro.

Pasākuma laikā tiks veikta foto/video uzņemšana pasākumu publicitātes un sabiedrības informēšanas nolūkos, veidojot un atspoguļojot darba procesu, līdzekļu izlietojumu un nodrošinot informācijas pēctecību nākamajām paaudzēm un kultūras attīstību un kultūras mantojuma saglabāšanu. Papildus informācija par personu datu apstrādi Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā, t.sk.datu subjekta tiesību uzskaitījums, pieejams tīmekļa vietnē: https://www.jelgava.lv/pasvaldiba-par-pasvaldibu-datu-aizsardziba/.