11.7 °C, 3.6 m/s, 83.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaTorņa izstāžu zālē – arhitekta “Vasaras piezīmes” gleznās
Torņa izstāžu zālē – arhitekta “Vasaras piezīmes” gleznās
01/08/2023

Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē no 1. augusta līdz 30. septembrim skatāma Elmāra Orniņa gleznu izstāde “Vasaras piezīmes”. 4. augustā pulksten 17 tornī notiks izstādes atklāšana un apmeklētājiem būs iespēja tikties ar mākslinieku.

Izstādes autors Elmārs Orniņš no Talsu novada Laucienas vairāk nekā 40 gadus ir bijis praktizējošs arhitekts, bet 2017. gadā, pašam negaidot, aizrāvies ar glezniecību. Kopš tā laika viņš bieži vasarās dodas uz plenēriem dažādās Latvijas vietās, lai dabā gūtu iespaidus un ieraudzītos motīvus fiksētu uz audekla. Kā mākslinieks atzīstas, sākotnēji var tapt ainavas dabai tuvās formās, taču pēc tam rodas kāre acīs iekritušo sižetu atkārtot vēl un vēl. Atkārtojot, kompozīcija kļūst vienkāršāka, krāsas iegūst spilgtumu, intensitāti. Glezna kļūst arvien personiskāka, atklājot gleznotāja emocionālos pārdzīvojumus, ko pauž krāsu laukumu kārtojumi un otas vai špahteņa vēzieni. Tādā mirklī vairs nav būtiska īstenības formu saglabāšana, bet gan krāstoņu un izjūtu vienība, līdzsvarojums. Elmāra Orniņa gleznas ir dzīvespriecīgas un vēsta par viņa tiekšanos pēc harmonijas katrā dzīves mirklī, pat visdramatiskākajā laika sprīdī.

Elmārs Orniņš dzimis 1958. gada 1. februārī Talsos. 1981. gadā absolvējis Rīgas Politehniskā institūta arhitektūras fakultāti, iegūstot maģistra grādu arhitektūrā. Talsu mākslinieku grupas biedrs. Izstādēs piedalās kopš 2018. gada. Bijis Jāzepa Pīgožņa galvenās balvas Latvijas ainavu glezniecībā nominants 2022. un 2023. gadā.

Izstāde Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī būs skatāma līdz 30. septembrim otrdienās no pulksten 9 līdz 18, trešdienās un ceturtdienās no pulksten 9 līdz 20, piektdienās un sestdienās no 9 līdz 21, bet svētdienās no pulksten 10 līdz 20. Ieejas maksa pieaugušajiem – 1,50 eiro, skolēniem, studentiem, senioriem 0,80 eiro.