Testa režīmā sākuši darboties jauno afišu stabu Raiņa ielā displeji, kas šobrīd ekrānā rāda datumu, laiku un gaisa temperatūru. «Šobrīd notiek testēšana, jo ir plānots displejus pieslēgt POIC, lai varētu koriģēt gan datus, gan informāciju, kas parādās uz displeja,» norāda «Pilsētsaimniecības» vecākā projektu vadītāja Daina Done. Turklāt uz stabiem uzlīmētas arī pirmās afišas.
Ilze Knusle-Jankevica
Rekonstruētajā Raiņa ielā izbūvēti divi afišu stabi – pie bankas «Citadele» un krustojumā ar Pasta ielu. Lai gan vizuāli tie ir līdzīgi pilsētā jau ierastajiem afišu stabiem, tie aprīkoti ar displeju, kurā var redzēt datumu, pulksteni un gaisa temperatūru. «Ar laiku varēs arī ievadīt tekstu, kas parādīsies uz displeja, piemēram, «Priecīgus Ziemassvētkus!» vai «Laimīgu Jauno gadu!»,» piebilst D.Done, papildinot, ka dažādi priekšlikumi tiek saņemti arī no iedzīvotājiem. Viens no tiem – rakstīt pilnu gadu, lai nemulsinātu cilvēkus. Visi priekšlikumi un idejas tiks izvērtēti.
Afišu stabu atrašanās vietas tika izraudzītas, izvērtējot cilvēku plūsmas intensitāti un to, kā šie objekti ainaviski iekļausies kopējā pilsētvidē. Turklāt būtiski, ka tieši tādi paši afišu stabi – ar LED ekrānu – pēc rekonstrukcijas būs arī Čakstes bulvārī un Lielajā ielā.
Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka afišu stabu vizuālo risinājumu izstrādāja pilsētas galvenais mākslinieks sadarbībā ar ainavu arhitektu.
Foto: Anna Būmane