Vakar brīdi pēc pulksten 19 pašvaldības policija uz Lielupes aizturējusi kādu motorlaivas vadītāju, kurš atradies alkohola reibumā. Viņam sastādīts administratīvo pārkāpuma protokols un atņemta kuģošanas līdzekļa vadītāja apliecība.
Ilze Knusle-Jankevica
Vakar brīdi pēc pulksten 19 pašvaldības policija uz Lielupes aizturējusi kādu motorlaivas vadītāju, kurš atradies alkohola reibumā. Viņam sastādīts administratīvo pārkāpuma protokols un atņemta kuģošanas līdzekļa vadītāja apliecība. Pašvaldības policijas juriste – sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Reksce stāsta, ka pašvaldības policija vakar ap pulksten 19 saņēmusi izsaukumu par konfliktu viesnīcā Birzes ielā. Izsaucējs policijas darbiniekiem paskaidroja, ka viņam izcēlies konflikts ar kādu iereibušu vīrieti, bet nesaskaņas abu starpā atrisinātas. Kad konflikts jau bija atrisināts, iereibušais vīrietis devies uz Lielupes krastu, iesēdies motorlaivā un sācis braukt virzienā uz pilsētas centru. Brīdi vēlāk iereibušo aizturēja pašvaldības policijas Ūdenspolicija.
S.Reksce norāda, ka aizturētajam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 117.7 panta otrās daļas un atņemta mazizmēra kuģošanas līdzekļa vadītāja apliecība. Minētais LAPK pants par kutera, ūdensmotocikla, motorlaivas vai jahtas vadīšanu vai vadīšanas apmācību, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, paredz naudas sodu atpūtas kuģa vadītājam no divsimt līdz trīssimt latiem un tiek atņemtas atpūtas kuģa vadīšanas tiesības uz diviem gadiem. Pašvaldības policijas pārstāve piebilst, ka galīgais lēmums par sodu tiks pieņemts pēc nedēļas speciālā sēdē.