Šovakar Jelgavas kultūras namā tika aizvadīts Skolotāju dienas sarīkojums, kurā tika godināti pilsētas pedagogi un mācību iestādes, izvērtējot to aizvadītā mācību gada sasniegumus. «Izglītības sistēma ir pamats valsts attīstībai ilgtermiņā, un tās galvenais uzdevums ir motivēt uz izaugsmi un sasniegumiem,» apliecinot pedagogu nozīmīgo ieguldījumu bērnu un jauniešu audzināšanā, pilsētas skolotājus sveica Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.
Pedagogiem tika pasniegti Pateicības raksti par mūža ieguldījumu pedagoģijā, par augstu pedagoģisko meistarību un ieguldījumu bērnu un jauniešu izglītošanā, par apzinīgu darbu izglītības iestādes vides veidošanā, kā arī 11 pedagogi saņēma Jelgavas pilsētas Izglītības kvalitātes balvu. «Tikai no aizvadītā mācību gada «Punktiņš» ir kļuvis arī par sākumskolu, un mēs Jelgavas ģimenēm sniedzam iespēju savus bērnus izglītot pēc Montesori pedagoģiskajiem principiem, kas sniedz iespēju attīstīt katra bērna individuālās īpašības. Vecāki izrāda lielu interesi, un esmu pateicīga mūsu skolas direktorei par iespēju Jelgavā nodrošināt šādu izglītību,» stāsta Lazdiņas privātās pamatskolas «Punktiņš» skolotāja Vineta Šrama, kura saņēma Pateicības rakstu par augstu pedagoģisko meistarību un ieguldījumu bērnu izglītošanā.
Speciālbalvu no «Swedbank» saņēma pirmsskolas izglītības iestādes «Pasaciņa» skolotāja Agija Čerjapkina, 3. sākumskolas skolotāja Vaira Andersone un Valsts ģimnāzijas skolotāja Baiba Daģe.
Jelgavas domes priekšsēdētājs A.Rāviņš atzīst, ka šogad noteikt konkursa par gada skolas titulu «Zelta grauds 2016» laureātus nav bijis viegli, tādēļ skolām tika piešķirtas arī veicināšanas balvas. «Žūrijas komisija diskusijās par to, kurām skolām piešķirt apbalvojumu, aizvadīja pusotru stundu, taču svarīgākais kritērijs, kas tika ņemts vērā, bija aizvadītā mācību gada veikums un izaugsme,» tā A.Rāviņš. Veicināšanas balva tika piešķirta 2. pamatskolai un Tehnoloģiju vidusskolai.
Izglītības kvalitātes gada balvu «Zelta grauds 2016» jeb balvu «Gada skola» pamatizglītības pirmajā posmā (1. – 6. klase) saņēma 4. vidusskola, pamatizglītības otrajā posmā (7. – 9. klase) – Valsts ģimnāzija, vidusskolas posmā (10. – 12. klase) – Spīdolas ģimnāzija. Laureāti saņēma 5000 eiro naudas balvu un tēlnieka Kārļa Īles veidoto «Zelta graudu».
«Protams, balvas saņemšana mums bija pārsteigums, jo tomēr esam Jelgavas Pārlielupes skola, un viss «krējums» pulcējas Lielupes otrā krastā,» ar smaidu teic Jelgavas 4. vidusskolas direktors Agris Celms. Viņš turpina, ka skolas kolektīvs ieguldījis lielu darbu mācību iestādes attīstībā, pieejot tam ar sirdi un dvēseli. «Ne jau tikai atzīmes ir svarīgas, bet arī gaisotne, kas valda skolā – mums ir spoži panākumi mūzikā un sportā, kā arī pēdējo gadu laikā vērojams «mazo» klašu skolēnu pieaugums, un šis apbalvojums ir mūsu ieguldītā darba apliecinājums,» vērtē A.Celms. Patīkami saviļņota par «Zelta grauda» iegūšanu jau trešo gadu pēc kārtas ir arī Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas vadība. «Mēs, protams, cerējām, bet negaidījām, ka arī šogad mums tiks pasniegts «Zelta grauds». Mēs ik dienu ieguldām lielu darbu, strādājot ar prieku un azartu. Skolai ir trīs novirzieni, un katrs tiecas uz savu mērķi, taču mums ir šī kopības sajūta un apziņa, kas ļauj mums sasniegt lielos mērķus,» atklāj Spīdolas ģimnāzijas direktore Ilze Vilkārse.
Skolotājus svētkos sveica mūziķi Andris Ērglis un Dainis Skutelis, kuri pēc profesijas arī ir pedagogi.
Apbalvotie skolotāji
Foto: Austis Auziņš