Nākamgad arī pēc elektrības tirgus atvēršanas atbalstu norēķiniem par elektrību varēs saņemt daudzbērnu ģimenes un maznodrošinātās vai trūcīgās personas, taču tikai tādā gadījumā, ja tās būs izvēlējušās «Latvenergo» kā savu elektroenerģijas tirgotāju. Mērķgrupas atbalstam varēs pieteikties no Jaunā gada.
Ilze Knusle-Jankevica
Maznodrošinātās un trūcīgās personas atbalstam varēs pieteikties Sociālo lietu pārvaldē reizē ar pieteikumu šī statusa saņemšanai. Pārvaldes vadītāja Rita Stūrāne skaidro, ka šobrīd tiek izstrādāti pašvaldības saistošie noteikumi, kuros no jauna būs definēts maznodrošinātās personas jēdziens. Plānots, ka šie noteikumi apstiprināšanai tiks virzīti uz 18. decembra domes sēdi. Līdz ar to pārvalde pieņemt pieteikums sāks pēc Jaunā gada, kad būs apstiprināti un stājušies spēkā jauni kritēriji statusa piešķiršanai.
Savukārt daudzbērnu ģimenes atbalstam varēs pieteikties elektroniski www.e-latvenergo.lv vai «Latvenergo» klientu apkalpošanas centros no 1. janvāra.
Tiem, kas varētu pretendēt uz atbalstu elektrībai, jāatceras: līgumam jābūt noslēgtam ar «Latvenergo» par kādu no «Elektrum» produktiem. Līgumam nav obligāti jābūt noslēgtam uz personas vārda – atbalstu var saņemt arī tad, ja klients dzīvo īrētā dzīvoklī vai ja par elektrību norēķinās ar namu apsaimniekotāju.
Lai elektrību pēc tirgus atvēršanās varētu saņemt pēc paša izvēlētā tarifa, līgums jānoslēdz līdz 15. decembrim. Ja tas nebūs izdarīts, automātiski stāsies spēkā «Elektrum» universālais tarifs, no kura atteikties var jebkurā laikā bez līgumsoda.
Foto: lvportals.lv