Sestdien, 23. augustā, pulksten 11 Svētbirzī tiks atklāta piemiņas vieta «Ciešanu ceļš» ar gandrīz 700 granītā iegravētiem Jelgavas apriņķa genocīda upuru vārdiem.
Zane Auziņa
Šodien, 23. augustā, pulksten 11 Svētbirzī tiks atklāta piemiņas vieta «Ciešanu ceļš» ar gandrīz 700 granītā iegravētiem Jelgavas apriņķa genocīda upuru vārdiem.
Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību sektors informē, ka memoriāls «Ciešanu ceļš» veidots kā dzelzceļa uzbērums apmēram divdesmit metru garumā un septiņdesmit centimetru augstumā un tas ir kā papildinājums jau esošajam piemiņas akmenim Svētbirzī. Granīta plāksnēs ir iegravēti 688 Jelgavas apriņķa genocīda upuru vārdi, kuri tika represēti un neatgriezās no izsūtījuma. Šo cilvēku vārdus apkopoja represēto apvienība «Staburadze», kas bija piemiņas vietas atjaunošanas iniciatore. Memoriāla idejiskie autori ir Jelgavas pašvaldības galvenais mākslinieks Georgs Svikulis un ainavu arhitekts Andrejs Lomakins. Savukārt idejas īstenošanas pasūtījumu un uzraudzību veica Jelgavas pašvaldības aģentūra «Pilsētsaimniecība». Svētbirzī veikti tādi labiekārtošanas darbi kā lietus ūdens novades sistēmas izbūve, uzstādīts apgaismojums, ierīkots zāliens un apstādījumi, izveidotas ceļa apmales, ieklāts betona bruģakmens segums gar Svētbirzs galveno ieeju un granīta šķembu segums pie memoriāla. Memoriāla «Ciešanu ceļš» atklāšanu sestdien, 23. augustā, organizē Jelgavas pašvaldības aģentūra «Kultūra», tajā piedalīsies Jelgavas domes vadība, represēto apvienības «Staburadze» pārstāvji, darbu veicēji, Jelgavas pašvaldības aģentūras «Pilsētsaimniecība» vadība. Uz pasākumu tiek aicināts arī ikviens interesents. «Jelgavas Vēstnesis» jau rakstīja, ka kopumā memoriāla «Ciešanu ceļš» izveide un piemiņas vietas labiekārtošanas darbi Svētbirzī izmaksāja vairāk nekā 60 tūkstošus latu. Darbus veica SIA «Aleja D», kas ar savu piedāvājumu bija uzvarējusi cenu aptaujā. Savukārt akmens detaļu izstrādi un gravēšanu memoriāla izgatavošanai veica SIA «Akmens apstrādes centrs AKM».