Nedēļas nogalē pašvaldības policija atkal saņēmusi divas sūdzības par suņiem Dārza ielā. Šī nav pirmā reize, kad iedzīvotāji vēršas pēc palīdzības – pagājušajā nedēļā kāds suns Dārza ielā traucēja strādāt pastniecei, kura dzīvnieka agresīvās uzvedības dēļ nevarēja piekļūt pie pastkastes.
Ilze Knusle-Jankevica
Piektdienas rītā pašvaldības policija saņēma ziņojumu par agresīvu suni bez uzraudzības Dārza ielā. Izsaucēju sabiedējis vilku sugas suns, kurš izskrējis no mājas, bet suņa īpašniece pirms policijas ierašanās suni ievedusi mājas pagalmā un atvainojusies izsaucējai, tādēļ viņai nekādu pretenziju vairs nebija. «Suņa īpašniece paskaidroja, ka automātiskie vārti lielā sala dēļ aizvērušies ar aizturi un sešus mēnešus vecais suns izskrējis no mājas pagalma. Par minēto pārkāpumu suņa saimniecei tika izteikts mutisks aizrādījums par dzīvnieku turēšanas noteikumu pārkāpumu,» stāsta policijas pārstāve Inga Remerte.
Savukārt svētdienas rītā ap pulksten 11.45 policijai tika ziņots, ka Dārza ielā skraida suns un biedē garāmgājējus. Mājas pagalmā tika konstatēts, ka pie šķūnīšiem piesiets vilku sugas suns, un noskaidrojās, ka suņa īpašniece dzīvo blakus mājā. Viņa tika sastapta, bet sieviete bija alkohola reibumā un paskaidroja, ka bija palaidusi suni vaļā. Vairāk neko sakarīgi sieviete paskaidrot nevarēja.
I.Remerte informē, ka vēl nedēļas nogalē ziņots par klaiņojošu bezsaimnieka suni Uzvaras parkā un pieklīdeni Māras ielā. Abi dzīvnieki tika nodoti LLU VMF klīnikā.