Šodien, Pekinas olimpisko spēļu sestajā sacensību dienā, no Latvijas sportistiem uz starta dosies vienīgi peldētājs Andrejs Dūda, kurš startēs 100 metru tauriņstila distances priekšsacīkstēs. Tā ir ASV dzīvojošā jelgavnieka iecienītākā disciplīna, kur viņš cer uzrādīt vislabāko rezultātu.
Andrejs Dūda startēs pirmajā peldējumā, kura starts paredzēts pulksten 14.54 pēc Latvijas laika.
Jau ziņots, ka Olimpiādei Dūda peldēja tikai pagājušajā mēnesī pēc tam, kad sacensībās ASV pilsētā Teksasā finišēja pēc 53,70 sekundēm, par 1,01 sekundi pārspējot olimpisko B normatīvu.
Sportists trešdien startēja arī 200 metru kompleksā peldējuma priekšsacīkstēs. Tajās savā peldējumā Andrejs bija trešais, bet kopvērtējumā starp 46 dalībniekiem ieņēma 38.vietu.
Kopumā Pekinas olimpiskajās spēlēs šodien tiks izcīnīti 17 medaļu komplekti. Četras zelta medaļas tiks izcīnītas peldēšanā, trīs – cīņas sporta veidos, pa diviem – kanoe un smaiļošanas slalomā, džudo un šaušanā, bet pa vienam – loka šaušanā, jāšanas sportā, paukošanā un vingrošanā.
www.leta.lv