Lai gan XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku gājiens oficiāli tika atcelts, svētku dalībnieki nolēma tajā piedalīties brīvprātīgi. Pēc svētku organizatoru aplēsēm gājienā piedalījās ap 98 procenti dalībnieku un tie apliecināja, ka dziesmu un deju svētku tradīcija ir stipra, tā vieno un spēcina mūsu tautu. Smaidīgi, koši un skanīgi gājienā no Domu laukuma līdz Dailes teātrim devās arī Jelgavas kolektīvi. Uzrunātie dalībnieki priecājas par lēmumu, ka mūsu kolektīvi tomēr iet gājienā, jo gājiens esot neatņemama svētku sastāvdaļa.
Ritma Gaidamoviča
Gājienā brīvprātīgi devās lielākā daļa Jelgavas kolektīvu. Uzrunātie dalībnieki priecājas, ka tomēr varēja piedalīties. Jaunieši nenoliedz, ka neliels nogurums ir, taču ar to esot svētkos jārēķinās, un katram pašam jāizvērtē savas spējas. «Jūtamies ļoti labi un priecājamies, ka svētkus tomēr noslēdzam ar lielo gājienu. Mums pēdējais koncerts bija sestdien pulksten 11 un līdz gājienam esam atpūtušies,» atzīst «Vēja zirdziņa» dejotājas Elīza, Zane un Raimonda, piebilstot, ka gājiens ir kaut kas īpašs. «Tas raisa lepnumu par padarīto, par to, ka latviešiem ir Dziesmu un deju svētki,» tā meitenes. Labi šorīt jutās arī Latvijas labākais koris «Spīgo», kas gājiena laikā uzgavilēja ar saucieniem «Zemgale, Jelgava, «Spīgo», lai dzīvo» un ««Spīgo» – 98, nākamgad – 100». «Mūsu meitenēm viss ir kārtībā un jūtamies ļoti labi, jo ir taču svētki un mēs esam labākais koris Latvijā,» tā «Spīgo» dziedātājas Anna Vereskuna un Paula Bolšteina.
Kopā ar dziedātājiem, dejotājiem un pūtējiem svētku gājienā devās arī Jelgavas pilsētas un Jelgavas Izglītības pārvaldes vadība. Svētku gājienu izlaida vien mazākie dziedātāji «Spīgo studija», «Spīguņi» un 4. sākumskolas «Sprīdītis».
«Domāju, ka svētku dalībnieki ir sava lēmuma pieņēmēji, jo viņi atbrauca uz svētkiem. Zemgalieši un jelgavnieki ir stipri, tāpēc šis lēmums nenobiedēja. Nevar aizliegt darīt darbu. Mūsu bērni varonīgi turas. Protams, acīs ir redzams mazs nogurums, taču visi smaida un priecājas. Jelgavas bērni un jaunieši ir malači,» tūlīt pēc gājiena atzina Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.
Organizatori svētku oficiālajā mājas lapā raksta, ka gājiens noritējis īpašā gaisotnē. «Dalībnieki apliecināja, ka dziesmu un deju svētku tradīcija ir stipra, tā vieno un spēcina mūsu tautu. Uz brīvprātīgo gājienu pulcējās pat vairāk dalībnieku, nekā sākotnēji paredzēts. Gājiena atmosfēra bija sirsnīga, pacilājoša un emocionāli silta. Dalībnieki bija īpaši gatavojušies, rotājušies ar ziediem. Paldies visiem dalībniekiem un skatītājiem par šīm neaizmirstamajām emocijām un radīto kopības sajūtu! Novērtējam arī visu to vecāku un dalībnieku lēmumu neiet gājienā, bet piedalīties noslēguma koncertā. Biežāk izdziedātie vārdi gājienā bija «Liku bēdu zem akmeņa!» raksta svētku organizatori.
Jāpiebilst, ka pēc svētku organizatoru aplēsēm XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku gājienā piedalījās ap 98 procenti svētku dalībnieku, ziņo LETA. Portāls www.jelgavasvestnesis.lv vien klātienē novēroja, ka lēmums atcelt gājienu, radīja lielu haosu. Bija jūtams, ka daļa kolektīvu, kuri, respektējot lēmu atcelt gājienu, bija nolēmuši neiet, bet tomēr pārdomāja un pievienojās. Līdz ar to tika sajaukta svētku gājiena secība un arī radās lielas atstarpes starp novadu kolektīviem.
Foto: Raitis Supe