No 28. augusta līdz 4. septembrim Ķīnas galvaspilsētā Pekinā notika Cīņas sporta veidu spēles 2010 (SportAccord Combat Games), kas pulcēja vairāk kā 1200 augstākās klases sportistus no 100 dalībvalstīm. Tur pabija arī jelgavnieks, karatē treneris Andris Vasiļjevs, kurš pavadīja Ungārijas karatistus, un stāsta par iespaidiem.
www.jelgavasvestnesis.lv
«Džudo, brīvās cīņas, boksa, teikvondo, karatē, kikboksa, muai tai, sambo, džiu džitsu, aikido, kendo, sumo, vušu delegācijas no visas pasaules pirmo reizi sporta pastāvēšanas vēsturē piedalījās tik vērienīgā cīņas sporta veidu pasākumā. Tas ir būtisks notikums mūsdienu sportā, kas ar savu piemēru parāda, ka, vienīgi apvienojoties gan olimpisko, gan neolimpisko cīņas sporta veidu saimēm, ir iespējams radīt tik grandiozu notikumu, kas daudzu dalībnieku atmiņā paliks uz mūžu kā viens no dzīves spilgtākajiem piedzīvojumiem.
Uz spēlēm devos ar Jelgavas Cīņas sporta veidu centra goda biedru, ungāru Ādamu Kovāču, kurš ar 2008. gada pasaules čempionāta rezultātu kvalificējās šim vēsturiskajam startam. Vasaras periodā tika aizvadīts sagatavošanās treniņcikls, kas šoreiz bija īpašs ar to, ka sportistam vasaras pirmajā pusē tika veikta kreisās plaukstas operācija un viss treniņu darbs bija jāpakārto atveseļošanās procesam. Itālijā veiktā operācijas bija sekmīga, un pēc ārsta prognozes Ādama rokai vajadzēja būt darba kārtībā pēc diviem mēnešiem, kas būtu tieši uz startu Pekinā. Taču sagatavošanās procesā roka nebija lietojama vajadzīgajā režīmā, kas būtiski ietekmēja sportista sagatavošanos startam un radīja šaubas par došanos uz Ķīnu. Laika gaitā tomēr tika pieņemts lēmums par došanos uz spēlēm, neskatoties uz to, ka sportista roka bija gatava strādāt tikai uz «pusslodzi».
Priekšā stāvošās cīņas nolēmām izmantot kā sagatavošanos oktobrī notiekošajam Pasaules karatē čempionātam un ar to vien, ka septiņas nedēļas pēc operācijas varam stāties pretī astoņiem pēc kvalifikācijas sacensību rezultātiem labākajiem pasaules sportistiem svara kategorijā līdz 67 kilogramiem varam būt pietiekoši apmierināti.
Atbraucot uz Ķīnu, operēto roku jau varēja izmantot krietni drošāk, taču psiholoģiskā barjera un vēlēšanās pasargāt roku bija ļoti jūtama. Pirmā cīņa tika pabeigta ar neizšķirtu pret pasaules bronzas medaļnieku un vairākkārtēju Eiropas medaļnieku francūzi Viljamu Rollē, bet otrajā cīņā tika piedzīvots minimāls zaudējums ASV pārstāvim ar 0:1, kas neļāva izkļūt no apakšgrupas un cīnīties pusfinālā.
Esam apmierināti ar gūto pieredzi un rūdījumu, kuru ieguvām šajā sagatavošanās ciklā un startā Cīņas sporta veidu spēlēs. Priekšā ir nozīmīgs starts pasaules čempionātā un esmu pārliecināts, ka Ķīnas pieredze ir devusi pozitīvu noskaņu un motivāciju pēc iespējas labāk sagatavoties Belgradai, kur oktobra beigās notiks pasaules čempionāts.»
Attēlā Ādams Kovāčs (no kreisās) un Andris Vasiļjevs.
Foto: Ivars Veiliņš