Nule kā Jelgavā aizvadīts Latvijas čempionāts pauerliftingā – pēdējais pēc esošajiem noteikumiem. Tā kā starptautiskajā līmenī sākušās diskusijas, vai atzīt pauerliftingu par olimpisko sporta veidu, jau no nākamā gada tas Latvijā piedzīvos vērienīgas pārmaiņas, stāsta kluba «Apolons» vadītājs Edmunds Jansons.
Ilze Knusle-Jankevica
Nule kā Jelgavā aizvadīts Latvijas čempionāts pauerliftingā – pēdējais pēc esošajiem noteikumiem. Tā kā starptautiskajā līmenī sākušās diskusijas, vai atzīt pauerliftingu par olimpisko sporta veidu, jau no nākamā gada tas Latvijā piedzīvos vērienīgas pārmaiņas, stāsta kluba «Apolons» vadītājs Edmunds Jansons. Jau nākamā gada martā Jelgavā notiks kārtējais Latvijas čempionāts pauerliftingā jeb spēka trīscīņā, bet jau pēc jauniem noteikumiem. «Gaidāmās izmaiņas ir saistītas gan ar noteikumiem, kas kļūs stingrāki, gan ar ekipējumu, gan dopinga kontroli – turpmāk sportistiem dopinga kontroli vairs nevarēs veikt Latvijas pārstāvji,» ieskicē E.Jansons. Viņš piebilst, ka līdz ar to līdzšinējie Latvijas rekordi tiks «iesaldēti» un visa rezultātu uzskaite sākta no nulles, tāpēc arī sportistiem mainīsies treniņplāni, jo uzstādītā latiņa ir augstāka – turpmāk sportists dalību sacensībās varēs sākt ar svaru, kas atbilst viņa paša ķermeņa svaram. «Domāju, ka līdz ar izmaiņām šajā sporta veidā, kas būtībā ir masu sports, būs lielāka konkurence un grūtāka cīņa par uzvarām, rezultātiem,» tā «Apolona» vadītājs.
Pēdējā čempionātā vēl pēc vecajiem noteikumiem piedalījās ap 300 sportistu no 30 Latvijas klubiem. Kopvērtējumā pārāki izrādījās vietējie «apolonieši», kuri spēja savākt 288 punktus – par 66 vairāk nekā 2. vietas ieguvējiem no «Spēka pasaules». Deviņi «Apolona» un divi otra Jelgavas kluba «Atlanti» sportisti kļuva par čempioniem savā svara kategorijā: Jana Jansone, Kristīne Krūze, Artis Pampe, Ģirts Reinholds, Jānis Lasmanis, Ivans Raukens, Ēriks Dumārovs, Aleksandrs Smelovs, Ilgonis Miķelsons, Oļegs Stankevičs un Valērijs Ribakovs. «Tā bija vairāk taktiska cīņa, kā koriģēt sportistu svaru tā, lai visās svara kategorijās būtu maksimāls pārklājums un panākumi,» rezumē E.Jansons.
Jāpiebilst, ka nākamgad šī sporta pārstāvji gatavojas Eiropas čempionātam maijā un pasaules čempionātam septembrī, bet, ja pauerliftings tiks atzīts par olimpisko sporta veidu, tas varēs kandidēt uz iekļaušanu 2020. gada olimpisko spēļu programmā. E.Jansons norāda, ka uz iekļaušanu 2016. gada olimpiādē kandidē karatē, skvošs, regbijs, golfs un rollersports.