«To, ka pilsēta kļūst arvien sakoptāka un ir arvien vairāk ielu, par kurām tiešām varam lepoties, pamana ne tikai pilsētnieki, bet arī viesi. Piemēram, nesen pie manis viesojās ciemiņi no Ukrainas, un viņi bija pārsteigti, cik skaista ir mūsu pilsēta,» prieku neslēpj jelgavniece Jevgeņija. Taču viņas ikdienas maršruts ved pa Pasta ielu, un sieviete ir neizpratnē par Pasta ielas trotuāru starp Sudrabu Edžus un Jāņa ielu. «Tas posms ir drausmīgs, var teikt, ka ietves tur nemaz nav – pagājušajā nedēļā es tur izmežģīju kāju, ziemā nelīdzenā seguma dēļ kāju tur izmežģīja dēls,» stāsta Jevgeņija, vēloties noskaidrot, cik ilgi «mūsu skaistajā pilsētā pašā centrā vēl būs šādi rakumi».
Tāpat viņa grib saprast, kāpēc no Pasta ielas Alunāna parkā ved bruģēts celiņš, kurš beidzas nekurienē. «Pa to celiņu gājēji nemaz neiet – viņi izvēlas citas taciņas. Bet šis celiņš pat ir nobruģēts! Ļoti gribētu zināt, pēc kādiem principiem savulaik izbūvēts šis «nekurienes» celiņš,» tā Jevgeņija.
Lai uzlabotu gājēju ietves stāvokli Pasta ielas posmā no Sudrabu Edžus ielas līdz Jāņa ielai, tur tiks veikts ietves asfalta bedrīšu remonts pēc nepilnās tehnoloģijas. Tiesa gan – tas būs iespējams vien tad, kad būs atbilstoši laika apstākļi. «Šos darbus saskaņā ar ielu un ceļu ikdienas uzturēšanas darbu tehniskajām specifikācijām ieplānots veikt beznokrišņu periodā, kad gaisa temperatūra būs plus desmit grādi,» norāda pašvaldības aģentūras «Pilsētsaimniecība» ielu ekspluatācijas inženieris Edgars Rubenis. Viņš informē, ka ietves segumu šajā Pasta ielas posmā plānots paveikt līdz 1. jūnijam.
Savukārt, atbildot uz lasītājas jautājumu par ietvi Alunāna parkā, kas, kā norāda kundze, beidzas nekurienē, E.Rubenis skaidro, ka bruģētais celiņš Alunāna parkā tika veidots kā centrālā ass uz Jāņa baznīcu. «Celiņa beigās tika plānots izbūvēt piemiņas sienu bijušajiem apbedījumiem, kuri savulaik te iznīcināti, taču šī iecere diemžēl netika realizēta,» tā E.Rubenis.
Sagatavoja Sintija Čepanone, foto Ivars Veiliņš