Atklājot brīvpieejas āra trenažierus laukumā pie Vakara (maiņu) vidusskolas, skolēni, kas ar sportu ir «uz tu», demonstrēja, kā izmantojams katrs no četriem trenažieriem, kā arī kurai muskuļu grupai tas visvairāk noderīgs. Iemēģināt un turpmāk izmantot āra trenažierus turpmāk aicināts izmantot ikviens jelgavnieks.
Ligita Vaita
Brīvpieejas āra trenažieru laukums izveidots Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas teritorijā Skolotāju ielā 8. Līdz ar skolēniem to labprāt iemēģināja arī Jelgavas domes priekšsēdētāja vietnieks Aigars Rublis un pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» vadītājs Māris Mielavs. «Es daudz dažādos pasākumos tiekos ar jauniešiem un viņi vienmēr norāda, ka viņiem trūkst kinoteātra un āra sporta laukumu. «Lediņos» šāds laukums jau ir, šis ir otrais, tāpēc uzskatu, ka tas jau ir labs iesākums,» tā A.Rublis.
Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka šādus brīvpieejas trenažieru laukumus ir iecere izveidot vairākās vietās pilsētā. Taču Vakara (maiņu) vidusskolas teritorija trenažieru laukuma izveidei izraudzīta tāpēc, ka skolai pašai bija doma ko tādu izveidot. «Arī mūsu skolas audzēkņiem ir sporta nodarbības, bet sporta zāles mums nav, tāpēc izmantojam Jelgavas 2. pamatskolas, kas atrodas salīdzinoši netālu, zāli un citas Sporta servisa centra piedāvātās telpas, stadionus. Tāpēc jau vairākus gadus domājām, ka laukumā pie skolas varētu ierīkot vismaz atsevišķus sporta elementus,» norāda skolas direktore Brigita Preisa. Viņa spriež, ka jauno laukumu varēs izmantot arī sporta nodarbībās, kā arī skolas audzēkņiem būs kur likt savu enerģiju un lietderīgi pavadīt brīvo laiku, piemēram, starpbrīžus.
Laukumā uzstādīti četri trenažieri, kas domāti dažādām muskuļu grupām, piemēram, vingrošanas stieņu komplekss un velotrenažiera adaptētā versija – «slēpotāju» trenažieris. «Šie āra trenažieri ir paredzēti gan bērniem, gan pieaugušajiem, un galvenokārt nodarbina roku, kāju un muguras muskuļus,» skaidro «Pilsētsaimniecība» pilsētas zaļo zonu apsaimniekošanas speciāliste Ilze Gamorja. Trenažieri tika izgatavoti un transportēti no Sanktpēterburgas Krievijā. Tie izmaksāja kopā ar PVN 4627 eiro, un līdzekļi tika ņemti no «Pilsētsaimniecības» budžeta. Lai varētu izveidot trenažieru laukumu, vispirms bija jāsakārto teritorija. Kā stāsta I.Gamorja, apmēram 45 kvadrātmetrus lielajā laukumā vispirms bija jānorok grants, bet pēc tam jāuzber šķembas un smilts segums.
«Pilsētsaimniecībai» ir iecere nākotnē Jelgavā izveidot vairākus šādus laukumus, bet tas, kā to izdosies īstenot, ir atkarīgs no līdzekļiem. «Šādiem laukumiem jāatrodas vietās, kur cilvēki pulcējas, varbūt sporto, lai trenažieri tiktu izmantoti. Kā viens no variantiem varētu būt skolas,» tā I.Gamorja, uzsverot: šie trenažieru laukumi, arī jau izveidotais, paredzēti ikvienam jelgavniekam, kurš vēlas nodarboties ar fiziskām aktivitātēm.
Laukuma izmantošana ar skolu nav jāsaskaņo.
Foto: Raitis Supe