Lai cilvēkiem ar invaliditāti un prognozējamo invaliditāti nodrošinātu dažādus pakalpojumus tuvāk dzīvesvietai, Jelgavā, Uzvaras ielā 8, darbu sācis Sociālās integrācijas valsts aģentūras (SIVA) Jelgavas atbalsta punkts.
Ritma Gaidamoviča
Tajā minētās iedzīvotāju grupas var saņemt konsultācijas par valsts apmaksātiem sociālās rehabilitācijas pakalpojumiem un noteikt profesionālo piemērotību. Cilvēkiem ar invaliditāti vai prognozējamo invaliditāti valsts apmaksā iespēju apgūt kādu no 15 izglītības programmām SIVA koledžā Jūrmalā vai Jūrmalas Profesionālajā vidusskolā, kā arī tālākizglītības kursus, lai pilnveidotu zināšanas vai apgūtu jaunu profesiju un iekļautos darba tirgū. Pirms mācību uzsākšanas jānosaka profesionālā piemērotība, kuras laikā speciālisti palīdz izvēlēties piemērotāko izglītības programmu.
Jelgavas atbalsta punkta vadītāja Ina Bauermeistere stāsta, ka līdz šim aģentūras pakalpojumi jelgavniekiem bija pieejami tikai Jūrmalā, taču šobrīd izveidots atbalsta punkts Jelgavā. «Mūsu mērķis ir veicināt cilvēku ar invaliditāti un personu ar funkcionāliem traucējumiem sociālo integrāciju, nodrošināt iespēju viņiem saņemt profesionālo rehabilitāciju un mudināt mācīties, iegūstot profesionālo vidējo vai pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību,» stāsta vadītāja.
Viņa skaidro, ka Jelgavā plānots organizēt arī tālākizglītības kursus, piemēram, datorkursus informācijas ievadīšanas operatora prasmju apguvei, bet plašāks izglītības piedāvājums ir Jūrmalā – SIVA koledžā vai Jūrmalas Profesionālajā vidusskolā.
Koledžā cilvēki ar invaliditāti vai prognozējamo invaliditāti var apgūt personāla speciālista, grāmatveža, mārketinga un tirdzniecības speciālista, viesnīcu servisa organizatora, datorsistēmu un datortīklu administratora, programmētāja un surdotulka profesiju, bet Jūrmalas Profesionālajā vidusskolā māca datorsistēmu tehniķus, rūpniecības komercdarbiniekus, pavārus, elektrotehnikas montētājus, uzskaitvežus, veļas mazgātājus un gludinātājus, pavāra palīgus, tirdzniecības zāles darbiniekus, apdrukas tehnologus, palīgšuvējus, informācijas ievadīšanas operatorus un montāžas darbu atslēdzniekus.
Jāpiebilst – ja cilvēks ar invaliditāti izvēlas apgūt kādu no piedāvātajām izglītības programmām Jūrmalā, mācību laikā viņš var saņemt virkni valsts apmaksātu pakalpojumu – speciālistu, piemēram, ārsta, psihologa, ergoterapeita, konsultācijas un nodarbības, dažādas veselību veicinošas procedūras, autovadīšanas apmācību, cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem – surdotulkošanu sadarbībā ar Latvijas Nedzirdīgo savienību, kā arī tiek nodrošināta dzīvošana dienesta viesnīcā un ēdināšana.
Atbalsta punkts klientus pieņem pirmdienās un trešdienās no pulksten 9 līdz 12.30, otrdienās un ceturtdienās no pulksten 12 līdz 16 un piektdienās no pulksten 9 līdz 12. Tālrunis uzziņām – 26593295.
Foto: Krišjānis Grantiņš