«Ļoti patīkami, ka šodien cilvēki atrod laiku, lai saglabātu tādas vērtības. Šī tendence pēdējā laikā izpaužas arvien vairāk, turklāt ar to nodarbojas jauni cilvēki,» prieku par seno motociklu parādi neslēpj Aivars Veilands, kuram viss mūžs saistīts ar tehniku.
Ilze Knusle-Jankevica
Šovakar apskatīt senos braucamrīkus pie Jelgavas pils bija ieradušies ne tikai pilsētnieki, turklāt daudzi ar visām ģimenēm, bet arī viesi. Piemēram, Raimonds Pūtelis braucis no Rīgas. Arī viņš pats brauc ar motociklu, kā pats saka, kādus gadus trīs. «Mans braucamais gan ir drusciņ modernāks nekā šie, bet princips jau viens un tas – divi riteņi. Un tomēr – šī ir klasika,» tā par parādi teic motociklists Raimonds.
Kaislīga motociklistu kustības līdzjutēja ir arī jelgavniece Inga Intlere, kura šos braucamos dodas aplūkot arī citviet, ja ir tāda izdevība. Arī šoreiz Inta motociklus ne vien aplūko, bet arī nofotografējas pie tiem. «Pati ar motociklu nebraucu, arī jaunībā nē, bet no malas gan uz tiem močiem labprāt skatos. Patīk man, ka cilvēki ar līdzīgu hobiju savācas kopā,» teic Inta. Lai gan pati ar motociklu drīzāk uz jūs, Inta atklāj, ka savu reizi ir sanācis izbraukt. «reiz ar motocikliem braucām uz Lietuvu. Tur mums izšāva riepu,» piedzīvoto atceras motociklu fane.
Uz motorizētajiem divriteņiem palūkoties ieradies arī motosportists Jānis Vinters. «Smuki jau tie moči ir, bet man patiktu, ja tos varētu labāk aplūkot, ja tiem varētu ērtāk piekļūt,» portālam http://www.jelgavasvestnesis.lv/ norāda J.Vinters, kurš pats gan pagaidām motociklu nolicis malā, jo nupat kā iznācis no slimnīcas. Viņš piebilst, ka, piemēram, uz Rīgu nebrauktu močus lūkoties, bet, ja šāda iespēja ir tepat, Jelgavā, abi ar draudzeni Signi nolēmuši izmantot. Uz jautājumu, vai ar moticiklu «saslimst» uz mūžu, Jānis noteic, ka noteikti – ja tas neesot uz mūžu, tad nav īsts motociklists. Tāpēc arī pats braucamo nav pametis pavisam, un, tiklīdz varēs, atsāks braukt.
Jau rakstījām, ka šodien pie Jelgavas pils piestāja seno motociklu salidojums «Kurzemes riņķis». Salidojumā piedalījās motobraucēji ar spēkratiem, kas ražoti gan vēl pirms Otrā Pasaules kara, gan pēckara gados. Pavisam bija 33 ekipāžas jeb 45 dalībnieki no deviņām valstīm – Lielbritānijas, Somijas, Norvēģijas, Austrālijas, Igaunijas un Latvijas, Dānijas, Vācijas un Amerikas Savienotajām Valstīm.
Foto: Kristaps Hercs