1921. gada 18. februārī Latvijas Satversmes sapulces III sesijā pieņēma likumu «Par civilstāvokļa aktu reģistrāciju». Likums noteica, ka civilstāvokļa aktu reģistrāciju Latvijas valstī pārzinās dzimtsarakstu nodaļas. Atzīmējot Latvijas dzimtsarakstu nodaļu sistēmas 95. gadadienu, vakar godināti Latvijas dzimtsarakstu nodaļu sistēmas darbinieki. Apbalvoto vidū – arī Jelgavas Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Aina Rokjāne un galvenā speciāliste Zaiga Zariņa.
Svinīgā pasākumā 1. jūnijā pasniegti Tieslietu ministrijas I un II pakāpes Atzinības raksti un Goda diplomi, godinot Latvijas dzimtsarakstu nodaļu sistēmas darbiniekus par ieguldījumu dzimtsarakstu attīstībā, ilggadēju un priekšzīmīgu darbu. Īpaši godinātas arī dzimtsarakstu nodaļu pārstāves Triju Zvaigžņu ordeņa un Atzinības krusta kavalieres, kas ieguvušas augstākos valsts apbalvojumus un savas aktīvās darba gaitas jau ir beigušas.
Jelgavas Dzimtsarakstu nodaļas vadītājai A.Rokjānei piešķirts Tieslietu ministrijas I pakāpes Atzinības raksts un zelta spalva par ieguldījumu dzimtsarakstu nodaļu attīstībā un ilggadēju pašaizliedzīgu amata pienākumu pildīšanu, savukārt Jelgavas Dzimtsarakstu nodaļas galvenajai speciālistei Z.Zariņai piešķirts Tieslietu ministrijas II pakāpes Atzinības raksts un sudraba spalva par ilggadēju priekšzīmīgu un pašaizliedzīgu amata pienākumu pildīšanu, informē ministrijas Komunikācijas un tehniskā nodrošinājuma nodaļas vadītāja p.i. Ksenija Vītola.
Apsveicot esošos un bijušos dzimtsarakstu sistēmas darbiniekus 95. gadadienā, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs uzsvēra viņu būtisko lomu svarīgos brīžos ikviena cilvēka dzīvē. Ar saviem lēmumiem dzimtsarakstu nodaļu darbinieki ietekmē mūsu tiesību un pienākumu realizāciju, tāpēc šodien pieredzējušākie darbinieki ir pelnījuši atzinību par savu ieguldījumu dzimtsarakstu sistēmas attīstībā, tradīciju izkopšanā, laulības un ģimenes institūta stiprināšanā, norāda tieslietu ministrs.
Foto: twitter.com