Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) kopīgi ar Frīdriha Eberta fondu izdevusi rokasgrāmatu jaunievēlētajiem pašvaldību deputātiem. Portāla uzrunātie Jelgavas domes jaunie deputāti uzsver, ka tā ir laba ideja un viņi noteikti tajā ielūkosies.
Ilze Knusle-Jankevica
«Domāju, ka šāda rokasgrāmata noteikti ir vajadzīga. Jaunajiem deputātiem ir nepieciešams zināt normatīvos aktus, kas regulē, ietekmē pašvaldības darbu. Tāpat jāzina savi kā deputāta pienākumi, tiesības,» portālam http://www.jelgavasvestnesis.lv/ norāda deputāts Mintauts Buškevics. Viņš pieļauj, ka deputāti, kas domē ievēlēti atkārtoti, šos normatīvos aktus pārzina, tāpēc jaunajiem šāda rokasgrāmata – īsais kurss lieti noderētu un arī pats labprāt to izmantos. Turklāt šo izdevumu sagatavojusi LPS – savienība, kas aizstāv pašvaldību intereses. Arī deputāte Ludmila Gineite atzīst, ka ideja par šādas rokasgrāmatas izveidošanu ir laba, jo tas, ka nepieciešamā informācija ir vienkopus, daudz ko atsver – ne katram ir laika dažādos avotos to meklēt.
Rokasgrāmata pašvaldību deputātiem tik izdota pēc katrām pašvaldību vēlēšanām. Jaunāko izdevumu LPS priekšsēdis Andris Jaunsleinis raksturo kā konspektu, kur pašvaldību deputātiem ieskatīties, lai zinātu pašu būtiskāko par katru konkrēto jautājumu un rastu padomu, kur meklēt sīkāku informāciju. «Pašvaldību loma Latvijā ir efektīvas, demokrātiskas, tiešas un uz sabiedrības vajadzībām orientētas valsts varas forma, kas veido un uztur atgriezenisko saikni ar iedzīvotājiem, tātad principā nodrošina to, ka katra iedzīvotāja balss ir saklausāma tā saucamajā lielajā politikā,» uzskata Frīdriha Eberta fonda koordinators Baltijas valstīs Hermanis Buncs, uzsverot, ka mūsdienās visā Eiropā pilsoņi zaudē interesi par varas īstenošanu savā dzīves vietā, tādēļ pašvaldību uzdevums ir atrast zaudēto interesi un to stiprināt.