Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) teritoriālo struktūrvienību Ugunsdrošības uzraudzības inspektori veikuši ugunsdrošības pārbaudes kokapstrādes uzņēmumos. VUGD Jelgavas brigādes komandieris Aldis Feldmanis norāda, ka Jelgavas pilsētas un rajona kokrūpniecības uzņēmumi pēdējos gados daudz ieguldījuši, lai uzlabotu ugunsdrošību.
Ilze Knusle-Jankevica
«Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, kokapstrādes uzņēmumi ugunsdrošībā daudz ieguldījuši un novērsuši iepriekš konstatētus trūkumus. Uzņēmumos ir norīkotas personas, kas atbild par ugunsdrošību, sakārtota nepieciešamā dokumentācija, darbinieki apmācīti ugunsdrošības jomā, uzņēmumi iegādājušies pirmās nepieciešamības ugunsdzēšamos līdzekļus,» situāciju kokapstrādes uzņēmumos komentē A.Feldmanis. Viņš uzsver, ka ugunsdrošība uzlabojusies visos uzņēmumos un šogad pat nav bijis iespējams noteikt uzņēmumu, kurā tā būtu vissliktākā, tomēr visvairāk pa šo gadu paveicis «Eibe-L».
VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Inga Vetere informē, ka pavisam tika pārbaudīti 432 objekti. Par ugunsdrošības pārbaužu gaitā konstatētiem ugunsdrošības prasību pārkāpumiem sastādīti 26 administratīvā pārkāpuma protokoli, uzliktā naudas sodu summa sastāda 1110 lati, sastādīts viens brīdinājums un trīs rīkojumi par būvju un iekārtu ekspluatācijas, būvdarbu un produkcijas tirgū laišanas apturēšanu vai ierobežošanu.
VUGD statistika liecina, ka šogad valstī kokapstrādes uzņēmumos reģistrēts 51 ugunsgrēks. Visbiežāk ugunsgrēks izcēlies ražošanas telpās vai zāģētavā, retāk – katlu mājās vai atklātā teritorijā. Savukārt ugunsgrēku izcelšanās iespējamais iemesls visbiežāk ir neuzmanīga rīcība ar uguni vai elektrības īssavienojums.