«Kaleidoskopā raksti mainās strauji un neatkārtojas – tas ir mirklis, kad ar vienu rokas kustību viss mainās. Arī dzīvē ir tāpat – mēs visi kopā ar saviem darbiem veidojam pilsētu šodien, bet ar laiku tā kļūs par vēsturi. Es esmu lepns par šodienas Jelgavu – pilsētu, kura spēj saglabāt cilvēkos pašapziņu, darbīgumu un spēku. Mūsu pilsētas lielākā vērtība ir mūsu cilvēki,» šodien Zemgales Olimpiskajā centrā, pasniedzot pilsētas augstākos apbalvojumus, klātesošos uzrunāja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.
Jelgavas svētku priekšvakarā pilsētas augstākais apbalvojums šodien pasniegts sešiem cilvēkiem: Goda zīmi saņēma LLU Studentu kluba vadītāja Anita Prūse, savukārt Goda rakstu – tautas deju ansambļa «Lielupe» mākslinieciskā vadītāja Elita Simsone, biedrību «Jelgavas roņi» un «Jelgavas jahtklubs» valdes loceklis Aleksandrs Jakovļevs, LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes profesore Tehnoloģiju un zināšanu pārneses nodaļas vadītāja Sandra Muižniece-Brasava, Jelgavas Valsts ģimnāzijas ķīmijas skolotāja Agnese Freiberga un Jelgavas 4. vidusskolas mūzikas skolotāja Arta Jurgenovska.
«Šodien īpaši godinām tos cilvēkus, kuri savas prasmes, garaspēku un sirdi ilgtermiņā ir ieguldījuši pilsētā. Cilvēki, kuri lepojas ar savu pilsētu, ir Jelgavas spēks,» norādīja A.Rāviņš. Sveikti tika arī jelgavnieki, kuri 3. maijā saņēma valsts augstākos apbalvojumus: III šķiras Atzinības krustu saņēma Latvijas Republikas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD) Ivita Burmistre, IV šķiras Atzinības krustu – Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas direktore Zelma Ozoliņa, LLU Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes Sociālo un humanitāro zinātņu institūta asociētais profesors Jānis Ābele un Jelgavas lauksaimniecības mašīnu izgatavošanas uzņēmuma SIA «Agro Vita» direktors Jāzeps Kivlenieks, savukārt IV šķiras Viestura ordeni – Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieks, Kriminālpolicijas biroja priekšnieks, pulkvežleitnants Juris Staļģevics.
Ar muzikālu programmu pasākumā uzstājās etnogrupa «Raxtu Raxti» un Jelgavas tautas deju kolektīvs «Lielupe».
Anita Prūse, LLU Studentu kluba vadītāja;
Goda zīme par ilggadēju un profesionālu darbību Studentu klubā, ieguldījumu kultūras vērtību saglabāšanā un Jelgavas vārda popularizēšanu
«Man labāk patīk rīkot pasākumus un būt galvenajai aizskatuvē, nevis kāpt uz skatuves, taču šis ir ļoti priecīgs un pagodinošs notikums. Acīmredzot ar savu darbu Jelgavas studentu dzīvei esmu piešķīrusi krāsas, ko pamanījusi arī pilsēta. LLU Studentu klubā strādāju kopš 1979. gada. Laiki un studenti ir mainījušies, bet tradīcijas esam centušies turēt godā, un tas arī ir viens no maniem galvenajiem uzdevumiem – saglabāt un rūpēties par tām. Tas attiecas gan uz lielajiem svētkiem, piemēram, Azemitologu, kas šogad notiks jau 51. reizi, Jelgavas pils Ziemassvētku balli, kas bijusi jau 32 reizes, un Studentu folkfestivālu, kas nākamgad izskanēs 30. reizi, gan LLU kolektīviem, kuriem ir sena vēsture. Lai gan Jelgavas pils atrodas pilsētā, nereti dzirdēts, ka šīs abas vietas – pilsēta un pils – katra dzīvo savu dzīvi. Taču man šķiet, ka pēdējo 20 gadu laikā mums izveidojusies ļoti cieša draudzība, mēs arvien vairāk atbalstām un palīdzam viens otram. Tas ir lieliski, jo visi kopā mēs veidojam Jelgavu! Šis apbalvojums nostiprina apziņu, ka LLU kolektīvi un darbi pilsētā ir pamanīti. Paldies par iespēju LLU un arī Jelgavai, ka varu šeit strādāt un justies vajadzīga!»
Elita Simsone, tautas deju ansambļa «Lielupe» mākslinieciskā vadītāja;
Goda raksts par augstu profesionālo meistarību, aktīvu darbu, ieguldījumu Jelgavas kultūras attīstībā un pilsētas vārda popularizēšanu
«Tautas deju ansambli «Lielupe» Jelgavā vadu jau 33 gadus, un šobrīd esam izauguši līdz četriem sastāviem ar spēcīgu pedagogu komandu. 127 dejotāji jau jūlijā piedalīsies Latvijas simtgades Deju svētkos. Tikai godīgi strādājot, veidojot augsta līmeņa koncertus, varam pārstāvēt Jelgavas un Latvijas vārdu pasaulē. Ne reizi vien starptautiskos deju konkursos esam ieguvuši zelta medaļu. Tieši mēs – lielupieši – Latvijā aizsākām veidot deju uzvedumus, kas iezīmēja jaunu šķautni skatuviskās latviešu tautas dejas popularizēšanā. Liels paldies pilsētai par uzticību man un manam kolektīvam par darbu. Ja mums kādu reizi ir jāizvēlas – uzstāties savās mājās vai kur citur, priekšroku neapšaubāmi dodam Jelgavai. Jāatzīst – lai gan vienmēr cenšamies noturēt augstu līmeni, Jelgavas pasākumi uzliek lielāku atbildību, jo dari taču savējiem. Mans uzstādījums vienmēr ir bijis: jādejo tā, lai sniegums dotu enerģiju un gandarījumu gan skatītājiem, gan pašiem dejotājiem. Lai visi no koncerta aizietu enerģijas piepildīti. Ne velti «Lielupes» moto ir «Mēs mīlam dejā», ko cenšamies parādīt arī uz skatuves. Jelgavā ir ļoti bagāta kultūras dzīve, un jauki, ka arī mēs varam iesaistīties tās veidošanā. Pilsēta var lepoties ar augsta līmeņa profesionāļiem kultūras jomā.»
Aleksandrs Jakovļevs, biedrību «Jelgavas roņi» un «Jelgavas jahtklubs JJK» valdes loceklis;
Goda raksts par nopelniem un ieguldījumu sportā un sabiedriskajā darbībā Jelgavas pilsētā
«Paldies par tik augstu mana darba novērtējumu! Pieļauju, ka savu pienesumu pilsētai esmu devis divās jomās: Jelgavā turpinu uzturēt un attīstīt burāšanas un ziemas peldēšanas tradīcijas. Pa vasaru esmu iesaistīts Jelgavas jahtkluba aktivitātēs, pats arī burāju un rīkoju jahtu regates. Tā ir liela vērtība, ka Jelgavā, kura nerobežojas ar jūru, ir savs jahtklubs un mēs varam burāt pa Lielupi. Savukārt ziemas sezonā esmu ļoti aktīvs Jelgavas ronis. Šobrīd vadu Latvijā lielāko ziemas peldētāju klubu «Jelgavas roņi», kas apvieno gandrīz 60 biedru. Vecākajam no viņiem jau ir 83 gadi, bet jaunākajam – deviņi. Klubam šogad apritēs 28 gadi, un novembrī jau 10. reizi Jelgavā notiks mūsu rīkotais ziemas peldēšanas čempionāts «Jelgavas roņu kauss». Mūsu čempionāts būs arī Pasaules kausa ziemas peldēšanā pirmais posms – starptautiskā ziemas peldēšanas sezona jau ceturto reizi tiks atklāta tieši pie mums – Jelgavā. Gan es, gan mūsu ciemiņi no citām valstīm augstu novērtē to, ka šīs sacensības notiek pašā pilsētas centrā. Man ļoti patīk pilsētas stratēģija – nepārtraukti attīstīties, un arī es ar saviem klubiem labprāt cenšos iesaistīties. Vienmēr ar gandarījumu savu pilsētu rādu citiem pasaules roņiem. Ar lielām cerībām raugos uz gaidāmajām pārmaiņām Pils salā, kad tur tiks izveidota jauna airēšanas bāze, un ceru, ka tur būs vieta arī Jelgavas roņiem.»
Arta Jurgenovska, Jelgavas 4. vidusskolas mūzikas skolotāja;
Goda raksts par augstu profesionālo meistarību, ieguldījumu jaunatnes izglītošanā un pilsētas vārda popularizēšanu
«Paldies kolēģiem, kuri šādā veidā nolēma mani uzmundrināt ikdienas nebeidzamajā skrējienā. Kora dziedāšana, manuprāt, cilvēku ļoti bagātina. Iespējams, kāds mans audzēknis šobrīd klusi domā: «Par ko gan šī dusmīgā skolotāja saņem balvu?!» Taču, lai sasniegtu labu rezultātu un gūtu gandarījumu, ir jāiegulda smags darbs. Man patiesi ir cerība, ka skolēni, kuri pie manis mācījušies, no Jelgavas 4. vidusskolas savā dzīvē aiziet, ieguvuši ko vairāk. Ļoti novērtēju to, ka man ir iespēja strādāt skolā, kuru savulaik pati absolvēju, turklāt vēl kopā ar tik brīnišķīgiem kolēģiem! Pēc studijām piecus gadus nostrādāju galvaspilsētā, bet tomēr atgriezos mājās. Lai gan Jelgava ir ceturtā lielākā pilsēta Latvijā, tā ir maziņa, mēs visi cits citu pazīstam, un tieši tas personīgums man patīk. Atceros, ka pēc nostrādātajiem gadiem Rīgā, uzsākot darbu Jelgavā, man bija liels pārsteigums, ka Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza katru pilsētas skolotāju uzrunā vārdā, lai gan pilsētā pedagogu ir tiešām daudz. Tā ir tik laba sajūta – jūties kā savējais! Augstu vērtēju to, ka mums savā darbā nekad nav bijis jālūdzas, kaut kas jāpierāda, jo pilsēta vienmēr atbalsta, un tādos apstākļos ir patīkami strādāt.»
Agnese Freiberga, Jelgavas Valsts ģimnāzijas ķīmijas skolotāja;
Goda raksts par sasniegumiem pedagoģiskajā darbā un jaunatnes izglītošanā Jelgavā
«Neslēpšu, šis ir patīkams pārsteigums – cilvēkam vienmēr prieku sagādā kaut vai tikai vienkāršs paldies. Man šis ir ražas gads – pavasarī saņēmu Ekselences balvu kā labākā ķīmijas skolotāja Latvijā, tagad vēl Jelgavas Goda raksts, un pagājušajā nedēļā uzzināju, ka esmu viena no pretendentēm apbalvojumam «Zemgales laiks Ziedonim». Mēs, skolotāji, neapšaubāmi ieguldām lielu darbu jauno speciālistu sagatavošanā, un es ļoti ceru, ka arī mani skolēni, kuri izvēlēsies, piemēram, kļūt par ārstiem vai zinātniekiem, pēc gadiem dos pienesumu Jelgavai un Latvijai kopumā. Esmu īstena jelgavniece un savas pilsētas patriote, un man patīk strādāt Jelgavas Valsts ģimnāzijā. Jāatzīst, vēl neesmu apradusi ar domu par to, ka tieši es saņemu Goda rakstu, jo šobrīd, kad mācību gads tuvojas noslēgumam, svarīgāk ir 12. klasei palīdzēt sagatavoties eksāmenam. Novēlu mūsu pilsētai daudz mazu jelgavnieku!»
Sandra Muižniece-Brasava, LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes profesore Tehnoloģiju un zināšanu pārneses nodaļas vadītāja;
Goda raksts par pārtikas speciālistu izglītošanu un aktīvu darbību Jelgavas uzņēmējdarbības attīstībā
«Lai gan Jelgavā esmu ienācēja, šobrīd šo pilsētu saucu par savām mājām. Atnākot studēt uz LLU, biju pilnīgi pārliecināta, ka pēc absolvēšanas došos atpakaļ uz dzimto Lizumu, bet nekā – ar vīru, kurš ir no Dzelzavas, palikām te un jau 20 gadus esam jelgavnieki. Esmu laimīga, ka varu dzīvot un strādāt pilsētā, kas nemitīgi piedzīvo pozitīvas pārmaiņas. Viens no maniem pienesumiem Jelgavai noteikti ir studentu izglītošana, šobrīd arī aktīvi esmu iesaistījusies vidusskolēnu ieinteresēšanā, lai viņi izvēlētos studēt inženierzinātnes un lai to darītu tieši Jelgavā – studentu galvaspilsētā. Lielu daļu sava laika un darba esmu veltījusi eksportspējīgu pārtikas produktu radīšanai, izmantojot inovatīvu iepakojuma materiālu un tehnoloģiju piedāvātās iespējas, tādējādi veicinot sadarbību starp zinātniekiem un uzņēmējiem. Tam apliecinājums ir LLU un uzņēmēju kopīgi radītie produkti. Esam lepni, ka LLU ar zinātnisko pienesumu var iesaistīties Latvijas tautsaimniecības attīstībā. Es gan šogad nejūtos izdarījusi ko īpašāku kā citus gadus, bet paldies par apbalvojumu – jūtos novērtēta. Jelgavai novēlu neapstāties pie sasniegtā, bet jelgavniekiem – arvien vairāk izmantot zinātnisko potenciālu, tehnoloģijas, kas pieejamas tepat – LLU, jo tikai dažām pilsētām Latvijā ir sava universitāte. Gribu aicināt vietējos uzņēmējus veidot ciešāku sadarbību, jo, tikai strādājot komandā, var izdarīt daudz vairāk nekā katrs atsevišķi!»
Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»