Jelgavniekiem kabrioleti patīk, tikai no tāda iegādes daudzus attur lielās auto uzturēšanas izmaksas, tāpēc labprātāk uz šīm ekskluzīvajām mašīnām paskatoties no malas. To apliecina šodien redzētais un dzirdētais Hercoga Jēkaba laukumā, kur tradicionāli Pilsētas svētku laikā notika kabrioletu parāde. Šoreiz šie bija arī kabrioletu sezonas atklāšanas svētki «Kabrioletu vasara 2010» uz kuru ieradās vairāk nekā 40 šie spēkrati.
Ritma Gaidamoviča
Loku pa Jelgavas ielām izbrauca un vēlāk parādē Hercoga Jēkaba laukumā piedalījās visdažādākie kabrioleti, tiesa, šoreiz jau daudz jaunāka gada automašīnas, salīdzinājumā ar citiem. Te bija vērojami «Jaguari», «Cadillac eldorado», «Chrysler», «Audi», «Toyota», BMW, «Volkswagen», «Mercedes», «SAAB», «Smart» un vēl citu marku auto. Kopā uz kabrioletu sezonas atklāšanu bija ieradušās nedaudz vairāk kā 40 mašīnas un to īpašnieki. Lielu skatītāju apbrīnu izpelnījās viens no vecākajiem kabrioletiem GAZ jeb tautā sauktais bobiks. Bobiks ražots 1959. gadā un ar to parādē piedalījās jelgavnieks Armands. «Četrus gadus strādāju, lai tā mašīna būtu tik labā stāvoklī. Jāatzīst, ka tas nav lēts prieks. Arī «rij», 12 litrus uz 100, ja lēnām brauc, bet līdz ko ātrāk, tad vairāk. Taču nav vēl tādi dubļi izdomāti, kurus es netiktu cauri,» atzīst Armands.
Otra apbrīnojamākā automašīna jeb kā pasākuma vadītāji teic, katra sapnis, bija «Cadillac eldorado» ķirši sarkanā krāsā. Pie tās pulcējās ne viens vien interesents. Jāatzīst, ka šis auto ir vēl dārgāks, tas uz 100 litriem ēdot pat vairāk nekā 20 litrus degvielas. Ne mazums foto zibšņu piedzīvoja arī sarkans «Jeep», kurā plīvoja Latvijas un Kanādas karogs. Šo mašīnu īpaši gaidīja bērni, jo tajā sēdēja baltais vilks, kuru gribēja samīļot un papaijāt vai arī kopā nofotografēties.
Jāpiebilst, ka daudzi auto īpašnieki bija piedomājuši pie īpašiem tērpiem. Te bija satiekama gan Simsonu ģimenīte, gan Hercoga Jēkaba radinieki, gan jūrnieces un medmāsiņas.
Sezonas atklāšanā sadalītas arī nominācijas. Balvas piešķirtas piecās nominācijās – «Gada kabrioletu ekipāža», «Gada kabrio», «Labākais karnevāla tērps», «Vislabāk dekorētais kabriolets», «Jautrākā ekipāža» un «Spožākais brauciens».
Portāla http://www.jelgavasvestnesis.lv/ uzrunātā Anete atzina, ka viņa labprāt gribētu šādu auto. «Nu, piemēram, to melno BMW. Viņš tik skaists, nav pārāk antīks, tāds mūsdienīgs ar kuru ikdienā var braukt,» tā Anete. Piecgadniekam Robertam gan patika džips, kad viņš izaugšot tieši tādu auto nopirkšot. Bet Ainas kundze stāvot pie bobika atcerējās, ka pati ar tādu jaunībā vizinājusies.
Jāpiebilst, ka pirmo reizi ielās parādīties plašākais publikai izbraucis bija divstāvīgs, krāsains kabrio buss. Proti, krāsainām strīpām nokrāsots divstāvu autobuss. Šodien tas pasažierus no malas neuzņēma, jo tikai vakar izņemts no krāsošanas darbnīcas, šonakt vēl esot jāatrisina dažādas tehniskas lietas, bet jau rīt atkal jelgavniekiem būšot iespēja to redzēt.
Foto: Ivars Veiliņš