Ledus svētku laikā, dodot iespēju cilvēkiem reizē ar skulptūrām iepazīt arī Jelgavu, pilsētas muzeji un Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornis sestdien un svētdien, 7. un 8. februārī, pagarinājis darba laiku un apmeklētājus gaidīs ilgāk.
Ritma Gaidamoviča
Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornis, kur var izzināt Jelgavas vēsturi mūsdienīgās ekspozīcijās un vērot Ledus skulptūru festivāla norisi no 9. stāva skatu laukuma, 7. februārī strādās: vēstures ekspozīcijas – no pulksten 10 līdz 20, Izstāžu zāle un skatu laukums – no pulksten 10 līdz 22; 8. februārī: vēstures ekspozīcijas – no pulksten 11 līdz 19, Izstāžu zāle un skatu laukums – no pulksten 11 līdz 20. Jāpiebilst, ka festivāla laikā tornī apskatāma starptautiskā miniatūrgrafikas izstāde. Adrese: Akadēmijas iela 1.
Atvērta būs arī Jelgavas pils – kādreizējā Kurzemes un Zemgales hercogu rezidence, šodien − Latvijas Lauksaimniecības universitātes mājvieta. Darba laiks: 7. un 8. februārī no pulksten 11 līdz 18. Jelgavas pils viesiem piedāvā apmeklēt pils muzeja ekspozīciju, Kurzemes un Zemgales hercogu kapenes, kā arī Jelgavas mākslinieku gleznu izstādi. Muzeja ekspozīcijā iespējams aplūkot slavenā krievu galma arhitekta F.B.Rastrelli pils sākotnējo projektu, gūt ieskatu par vēsturisko interjeru, iepazīt pils noslēpumus un hercogu dzīvesstāstus. Šajās dienās tiks piedāvāta arī unikāla iespēja tikai šīs divas dienas apmeklēt Kurzemes un Zemgales hercogu atdusas vietu, kas citādi ziemas periodā ir slēgta apmeklētājiem. Kapenēs apskatāms 21 sarkofāgs un deviņi zārki, hercogu bēru tērpu un apģērbu fragmenti. LLU ziņo, ka šajās dienās būs atvērta arī Jelgavas pils ēdnīca. Adrese: Lielā iela 2.
Savukārt Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā var uzzināt pilsētas un apkārtnes nozīmīgākos vēsturiskos notikumus no senākajiem laikiem līdz mūsdienām. Īpaši vērtīga ir latviešu glezniecības vecmeistara Ģederta Eliasa darbu kolekcija. Festivāla laikā muzejā apskatāma arī gleznotāja Jāņa Zemīša piemiņas izstāde. Darba laiks: 7. un 8. februārī no pulksten 10 līdz 20. Adrese: Akadēmijas ielas 10.
Ādolfa Alunāna memoriālais muzejs ir vieta, kur joprojām mīt latviešu teātra tēva Ādolfa Alunāna gars, jo šis ir vienīgais viņam veltītais muzejs. Muzeja iekārtojums un sadzīves priekšmeti rada romantisku 20. gadsimta sākuma gaisotni, kas papildināta ar mūsdienīgiem interaktīviem risinājumiem. Darba laiks: 7. un 8. februārī no pulksten 10 līdz 17. Adrese: Filozofu iela 3.
Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcijā apmeklētāji iepazīsies ar ierīcēm un kārtību, kādā tiek vadīta kustība uz dzelzceļiem no senākiem laikiem līdz mūsdienām. Darba laiks: 7. februārī no pulksten 10 līdz 17, bet svētdien, 8. februārī, tas būs slēgts. Adrese: Stacijas iela 3.
Foto: no JV arhīva