Piedaloties pasaules līmeņa treneriem no Brazīlijas, Krievijas, Anglijas un Itālijas, pirmdien Jelgavā tika pavadīta viena kapoeiras semināra diena. Dienas noslēgumā ap 30 sportistu pārsteidza jelgavniekus un uz Mītavas tilta rādīja cīņas dejas paraugdemonstrējumus.
Ligita Lapiņa
«Šādus seminārus organizējam divas reizes gadā. Tā ir iespēja mūsu sportistiem papildināt savas zināšanas un paaugstināt iemaņas. Ar sportistiem strādāja pasaulē atzīti treneri, kas arī vērtēja viņu sasniegumus,» stāsta kapoeiras treneris Jelgavā Edvards Veļa.
Jelgavā semināra dalībnieki noorganizēja arī paraugdemonstrējumu šovu, uz Mītavas tilta muzicējot, dejojot un rādot cīņas paraugdemonstrējumus. «Skatītāji ķēra pēc telefoniem un centās iemūžināt redzēto. Daži arī interesējās un jautāja par iespējām nodarboties ar kapoeiru. Tas priecē, jo pagaidām mūsu nav daudz,» teic E.Veļa, kura pseidonīms kapoeiras vidē ir Coco. Viņš lēš, ka Jelgavā ar kapoeiru nodarbojas ap 20 cilvēku, no tiem ap desmit – bērnu.
Interesanti, ka katram no sportistiem ir savs kapoeiras pseidonīms un arī līmenis, ko nosaka ar 13 dažādas pakāpes jostu palīdzību – līdzīgi kā karatē. «Man ir tikai ceturtā pakāpe – saskaņā ar kapoeiras noteikumiem es varu trenēt citus, taču joprojām esmu jauniņais, jo ar kapoeiru nodarbojos vien sešus gadus,» atklāj treneris, piebilstot, ka Latvijā viņa sasniegtais līmenis ir otrais augstākais.
Semināra laikā mūsu sportisti aizvadīja treniņus arī Rīgā un Jūrmalā. Ar sportistiem strādāja vairāki Latvijas, Brazīlijas, Krievijas, Anglijas un Itālijas treneri. Seši no mūsu sportistiem, saņemot nākamās pakāpes jostu, arī paaugstināja savu kapoeiras pakāpi.
Jāpiebilst, ka kapoeira ir Āfrikā radusies un Brazīlijā attīstījusies afrikāņu pašaizsardzības sistēma un mūsdienās bieži tiek demonstrēta kā priekšnesums mūzikas pavadībā. Mūsdienās tā vairāk līdzinās cīņas dejai.
Foto: Kristaps Daga