LLU Lauku inženieru fakultātes (LIF) Zemes ierīcības un ģeodēzijas katedrā no 11. līdz 19. jūnijam stažējās 14 pirmā kursa maģistranti no Kazahu Nacionālās lauksaimniecības universitātes. Studenti izrādījuši lielu interesi par iespēju nākotnē trīs mēnešus studēt LLU, jo viņus piesaista modernās iekārtas zemes ierīcības nozarē, norādot, ka digitalizācijas tendences Kazahstānā tikai tagad sāk parādīties, informē LLU pārstāvis Ričards Pāns.
Ritma Gaidamoviča
Apmācību laikā maģistrantiem tika organizētas teorētiskās lekcijas LIF un izbraukuma lekcijas SIA «Metrum», Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūrā, Valsts zemes dienestā, kā arī Jelgavas pilsētas un Engures pašvaldībās, kur tika sniegta padziļināta informācija par šo iestāžu funkcijām saistībā ar zemes ierīcības specialitāti. Noslēgumā maģistrantiem bija uzdevums sagatavot gala atskaiti, kā rezultātā visi saņēma LLU sertifikātus.
Pēc sertifikātu saņemšanas Kazahstānas studenti sagādāja pārsteigumu, pagatavojot vairākus ēdienus, tai skaitā savu nacionālo ēdienu «bešbarmak», kas tradicionāli tiek gatavots no zirga gaļas, taču atsevišķos gadījumos to mēdz aizvietot ar jēra gaļu.
LLU pasniedzēji Kazahstānas studentus raksturo kā zinātkārus, turklāt vairāki studenti izrāda interesi par iespēju trīs mēnešus studēt LLU, ko paredz pērn noslēgtais augstskolu sadarbības līgums. Vislielāko sajūsmu maģistranti izrādījuši par modernajām iekārtām zemes ierīcības nozarē, kas pieejamas LLU, norādot, ka digitalizācijas tendences Kazahstānā tikai šobrīd parādās. Tāpēc iespēja strādāt ar mūsdienīgām mērierīcēm un programmatūrām ir tas, kas vilina Kazahstānas studentus izvēlēties LLU.
Šīs sadarbības pirmsākumi meklējami 2012. gadā, kad pārstāvji no LIF un Veterinārmedicīnas fakultātes devās vizītē uz Kazahstānu, kur drīz pēc tam tika noslēgts sadarbības līgums ar mērķi nodibināt partnerattiecības starp LLU un Kazahu Nacionālo lauksaimniecības universitāti, īstenojot dažāda veida un līmeņa sadarbības formas, piemēram, speciālistu apmācību, kopīgu zinātnisku pētījumu veikšanu, akadēmisko mobilitāti un studiju materiāltehniskās kapacitātes stiprināšanu.
Starp universitātēm noslēgtais līgums būs spēkā turpmākos piecus gadus, un līguma darbības laikā ir plānots īstenot studentu apmaiņu, zinātniskās konferences un dažāda veida apmācības. Kā norāda LLU Ārlietu daļas speciālisti, LLU nākotnes ieceres ir arvien paplašināt sadarbības loku Tuvajos Austrumos.
Foto: llu.lv