Līdz šim pilsētā satiksmei bīstamās bedres salabotas apmēram 500 kvadrātmetru platībā, taču darbs turpinās, un, tiklīdz būs atbilstoši laika apstākļi, varēs sākties intensīva ceļa seguma labošana.
Sintija Čepanone
«Tiklīdz kļūst siltāks un gaisa temperatūra svārstās ap nulle grādiem, bedres ielas segumā veidojas ļoti strauji – ja gada sākumā avārijas bedres kopumā tika likvidētas nepilnu 100 kvadrātmetru platībā, tad pašlaik tās salabotas jau ap 500 kvadrātmetru platībā un darbs turpinās,» stāsta pašvaldības aģentūras «Pilsētsaimniecība» Apsaimniekošanas daļas vadītājs Māris Mielavs.
Asfaltbetona bedrīšu remonts tiek organizēts, izvērtējot remontdarbu tehnoloģijai pieļaujamos laika apstākļus – kamēr seguma virsmas temperatūra nepārsniedz plus piecus grādus, avārijas bedres tiek aizpildītas ar auksto asfaltbetonu. Šie remontdarbi ir nepieciešami satiksmes drošībai. «Pašreizējos laika apstākļos svarīgākais ir novērst avārijas bedres – tās, kas lielākas par 0,1 kvadrātmetru un dziļākas par pieciem centimetriem –, taču, tiklīdz kļūs siltāks, sāksies plānveida ielu remonts. M.Mielavs prognozē, ka intensīvi ceļa seguma remontdarbi varētu sākties aprīļa pirmajā pusē.
Šos darbus veic SIA «Kulk» saskaņā ar «Pilsētsaimniecības» iesniegto plānu. «Speciālisti ielu stāvokli pilsētā apseko ik dienu, tāpat, nosakot prioritāri remontējamās bedres, vērā tiek ņemti iedzīvotāju ziņojumi. Kritiskākā situācija, kā ierasts, ir ielās, kurās asfalta segums nolietojies un ir liela transporta intensitāte, piemēram, Lielajā, Uzvaras, K.Barona, Ruļļu, Staļģenes ielā, arī Lietuvas šosejā un Loka maģistrālē,» tā Apsaimniekošanas daļas vadītājs. «Iedzīvotāji pilsētā fiksētās avārijas bedres visbiežāk pamana maršrutā, pa kuru ikdienā pārvietojas, un tās viņi gan atzīmē interaktīvajā kartē, gan par tām informē telefoniski, zvanot POIC pa tālruni 8787. Jāatzīst, ka daudzas no problēmām, kuras esam novērsuši, ir fiksējuši tieši iedzīvotāji,» tā M.Mielavs, gan norādot, ka, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, situācija pilsētā ir krietni uzlabojusies. Pēc «Pilsētsaimniecības» aplēsēm, salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem 20 – 30 tūkstošu latu ietaupījumu veido rekonstruētā Dobeles šoseja, sakārtotā Garozas iela, 4. un 6. līnija, arī Raiņa iela un Čakstes bulvāris, kas iepriekš bija ļoti sliktā stāvoklī.
Šonedēļ bedru remonts turpinās, un, kā norāda SIA «Kulk» ražošanas direktors Artūrs Ošenieks, vienlaicīgi pilsētā strādā trīs četras brigādes, izmantojot gan auksto asfaltu, gan karsto asfaltbetonu, ja vien to atļauj laika apstākļi.
Bedrīšu remontam 2012. gadā plānoti 172 438 lati. No šiem līdzekļiem ziemas periodā bedrīšu remontam ieplānoti 26 000 latu, iekšpagalmu bedrīšu remontam – 11 000 latu. Satiksmes ministrijas piešķirtais līdzfinansējums tranzītielu asfalta bedrīšu remontam ir 9328 lati, informē pašvaldības Sabiedrisko attiecību sektors.
Foto: Ivars Veiliņš