Remontdarbi, kas pašlaik notiek Jelgavas poliklīnikā, ir tikai sākums vēl būtiskākām pārmaiņām, kas perspektīvā paredz racionāli izmantot poliklīnikas telpas, darbiniekiem nodrošināt atbilstošus apstākļus, bet pacientiem – vēl augstāku pakalpojumu kvalitāti. «Iespēju robežās cenšamies kā modernizēt poliklīnikas aprīkojumu, tā veikt telpu pārbūvi, un pašlaik veikti visi nepieciešamie darbi, lai jau tuvākajā laikā uz jaunām telpām varētu pārcelt laboratoriju,» stāsta iestādes vadītāja Anna Zīverte.
Sintija Čepanone
Poliklīnikas laboratorija no vecā korpusa tiek pārcelta uz jauno, un turpmāk tā aizņems plašākas telpas, kas turklāt būs moderni aprīkotas. «Pašlaik laboratorijas telpu remonts jau pabeigts, tostarp izbūvēta moderna ventilācijas sistēma, ierīkoti kondicionieri, kas vecajās telpās nebija, un drīzumā varēsim sākt jaunās laboratorijas iekārtošanu un aprīkošanu. Laboratorija turpmāk būs telpās, kur agrāk atradās sieviešu konsultācijas. Tā kā tās ir tieši virs procedūru kabineta, piemēram, asins paraugus nevajadzēs nest no pirmā uz trešo stāvu – tos varēs nosūtīt ar īpašas ierīces – pneimatiskā cauruļvadu gaisa pasta, kas izbūvēts starp stāviem, – palīdzību. Arī cita aparatūra tiks nomainīta,» stāsta poliklīnikā.
Paralēli tam sākts arī pārējā 3. stāva remonts, līdz ar to pacientiem kādu laiku būs zināmas neērtības, jo, lai varētu veikt iecerēto telpu remontu, speciālistu, piemēram, acu ārsta, pēdu aprūpes, endokrinologa kabineti, remontdarbu laikā izvietoti citur. «Kosmētiskais remonts šajā poliklīnikas daļā nebija veikts vismaz kopš 1996. gada, un likumsakarīgi, ka telpas bija nolietojušās,» skaidro A.Zīverte, piebilstot, ka tiks risināts arī uzbrauktuves, kas savieno veco un jauno korpusu, jautājums. Telpu pārplānošana arī nepieciešama, lai nākotnē īstenotu Eiropas atbalstīto projektu par ģimenes ārstu prakšu infrastruktūras sakārtošanu. Tas paredz, ka poliklīnikas 2. stāva vecais korpuss pilnībā tiks «atdots» ģimenes ārstiem, līdz ar to jārisina jautājums, kur izvietot citu speciālistu kabinetus, kas atrodas šajā ēkas daļā.
Vēl šogad no 3. uz 1. stāvu tiks pārcelts ultrasonogrāfijas kabinets, un to paredz iecere par Staru-attēldiagnostikas nodaļas modernizāciju. «Šādas izmaiņas nepieciešamas, lai nodrošinātu maksimālas ērtības pacientiem, proti, pēc pārmaiņām gan rentgena, gan ultrasonogrāfijas kabineti būs līdzās,» skaidro poliklīnikā.
Runājot par būtiskākajām investīcijām tehnoloģiju uzlabošanā, A.Zīverte norāda, ka viens no lielākajiem ieguvumiem šogad ir digitālā iekārta acu slimību diagnosticēšanai. «Šāda aparatūra maksā ap 60 000 latu, taču tā paver daudz plašākas iespējas acs patoloģiju konstatēšanā un datu arhivēšanā. Pašlaik ārsti apgūst šīs iekārtas specifiku,» tā viņa, atklājot, ka aktuāls ir arī jautājums par fizikālās terapijas aparātu nomaiņu. «Kaut arī sertificēti ir visi aparāti, daļa vairs neatbilst mūsdienu prasībām, līdz ar to, lai konkrēta manipulācija sniegtu vēlamo efektu, tā jāveic, teiksim, biežāk un ilgāku laiku. Tieši tādēļ esam uzsākuši šīs aparatūras pakāpenisku nomaiņu,» problēmu ieskicē A.Zīverte.
«Medicīna ir nozare, kas ļoti strauji virzās uz priekšu, un praktiski aparatūra jāmaina ik pa pieciem gadiem, lai pacientiem nodrošinātu ne tikai atbilstošu pakalpojumu kvalitāti, bet iespēju robežās arī jaunākās diagnostikas iespējas. Jā, protams, gribētos arī nosiltināt ēku, nomainīt jumtu jaunajam korpusam, taču finansiālās iespējas ir tādas, kādas ir, tādēļ nākas izvērtēt prioritātes,» secina iestādes vadītāja.