Publiskoti tipiskākie Latvijas autovadītāju profili, kas tika veidoti, autovadītājiem aizpildot Nacionālo braukšanas testu. Šo testu aizpildījuši arī 700 jelgavnieki.
Ilze Knusle-Jankevica
Apdrošināšanas kompānijas «Balta», kas ir viena no akcijas rīkotājiem, komunikācijas vadītāja Ilze Rassa informē, ka Jelgava aktivitātes ziņā ir trešā starp lielākajām Latvijas pilsētām: Rīgā testu aizpildījuši 9543 šoferi, Liepājā – 783, Jelgavā – 700. Kopumā nacionālo braukšanas testu aizpildīja 23 000 autobraucēji.
Apkopojot iegūtos rezultātus, var secināt, ka visbiežāk šoferi Latvijā sevi uzskata par «Debespušu meistariem», ko satiksmes eksperti dēvē par tipisku Latvijas šoferi. Arī Zemgalē šis ir izplatītākais autovadītāja profils. «Debespušu meistars» bieži maina viedokli par savu braukšanas kultūru, uzskatot, ka dažkārt brauc labi, bet dažkārt – slikti. Viņš ir nepastāvīgs un svārstīgs. Jāpiebilst, ka Zemgalē šī profila autovadītāji ir populārākie kā starp vīriešiem, tā starp sievietēm.
Otrs izplatītākais autovadītāja tips Zemgalē ir «Saprātīgais braucējs» – gana zinošs autovadītājs, kurš spēj pieņemt lēmumus un attiecīgi rīkoties. Visticamāk, ka šī tipa autobraucējiem saistībā ar auto ir kādi neizdarīti tehniski sīkumi, taču tie ir nebūtiski. Sievietēm otrs izplatītākais tips mūsu reģionā ir «Pagriezienu meistare». Viņu var dēvēt par visdrošāko šofera tipu, jo šīs braucējas ir prasmīgas, azartiskas, taču spēkratu vada ar prātu, kas nozīmē, ka Latvijā liela daļa sieviešu auto vada tiešām labi.
Trešais izplatītākais autovadītāju vīriešu tips Zemgalē ir «Teorētiski-ideāls», bet sievietēm – «Saprātīgā braucēja». Teorētiski ideālos autovadītājus var dēvēt par inteliģentiem šoferiem, kas daudz zina, taču tad, kad ir jārīkojas, viņiem pietrūkst iemaņu. Sarežģītākās situācijās viņi var apjukt un nezināt, kā pareizi rīkoties.
I.Rassa sola, ka detalizēta informācija par Jelgavas autobraucējiem būs pieejama apmēram pēc divām nedēļām.
Jāpiebilst, ka savu viedokli par to, kāds ir drošs braucējs, pauda arī policijas darbinieki. Viņuprāt, drošs autobraucējs Latvijā ir 35 līdz 44 gadus vecs šoferis ar vismaz astoņu gadu stāžu.
Akciju rīkoja «Balta» kopā ar Valsts policiju un «Drošas braukšanas skolu».
Prezentācija: Nacionālā braukšanas testa rezultāti