Pilsētā redzot jaunos «Mercedes Benz» mikroautobusus, kāds lasītājs no Strazdu ielas vēlas izprast, pēc kāda principa tajā tiek uzņemti pasažieri Jelgavas autoostā. «Viss jau it kā ir skaisti, jo sešpadsmit cilvēku vietā vienā reisā nu uz Rīgu var aizbraukt vairāk pasažieru, taču, tā kā «mikriņā» ir arī stāvvietas, rodas jautājums, kā tiek noteikts, kurš pasažieris mikroautobusā sēdēs, bet kuram ceļš uz Rīgu būs jāpavada, stāvot kājās?» vēlas zināt «Jelgavas Vēstneša» lasītājs.
«Autoostas kasē iegādājoties biļeti, vietas tiek numurētas, un 16. vieta ir pēdējā sēdvieta,» uz lasītāja jautājumu atbild SIA «Jelgavas Autobusu parks» valdes loceklis Pēteris Salkazanovs. Tādējādi, ja iegādāta biļete, uz kuras norādīta vieta, sākot no septiņpadsmitās, pasažierim jāapzinās, ka tā jau ir stāvvieta, un tas, lai izvairītos no konfliktsituācijām, jāņem vērā, arī iekāpjot sabiedriskajā transportā.
«Jelgavas Vēstnesis» jau rakstīja, ka kopš pagājušā gada nogales 16 «Ford» markas mikroautobusus aizstājuši lielākas ietilpības «Mercedes Benz» mikroautobusi. Tajos ir 16 sēdvietas un sešas stāvvietas.
P.Salkazanovs informē, ka maršrutā Jelgava–Rīga–Jelgava kursē trīspadsmit jaunie «Mercedes Benz» mikroautobusi, savukārt trīs pasažierus pārvadā pilsētas maršrutos.
Sagatavoja Sintija Čepanone, foto Ivars Veiliņš