Izglītības joma nenoliedzami bijusi viena no mūsu pilsētas prioritātēm arī šogad. Atzinīgi mūsu skolu izglītības kvalitāti, nodrošinājumu ar mācību līdzekļiem, interešu izglītības piedāvājumu un citus procesus novērtējuši arī bērnu vecāki. To pierāda Jelgavas Izglītības pārvaldes veiktā pilsētas skolu audzēkņu vecāku anketēšana. Neskatoties uz izmaiņām valstī, finanšu samazinājumu, Jelgavai šajā jomā izdevies tikt galā ar teju visiem šķēršļiem. Kamēr citviet Latvijā pašvaldības šogad slēdza skolas, mums izdevies mācību procesu turpināt pilnīgi visās izglītības iestādēs. Vēl vairāk – pašvaldība pat bija spiesta pārņemt dažas valsts funkcijas uz saviem pleciem.
Viens no galvenajiem ieguvumiem izglītībā ir šogad pabeigtā Jelgavas 4. vidusskolas piebūve, kurā jau no 1. septembra mācās vairāki simti mazāko klašu skolēni. Tieši šī būve nokļuvusi arī laikraksta «Dienas Bizness» topā «Gada būve 2009» un atzīta par vienu no nozīmīgākajām būvēm Latvijā, kas pabeigta šajā gadā. Pilsēta līdz ar piebūves pabeigšanu ieguvusi arī koncertzāli.
Izglītības jomā īstenoti arī vairāki citi vērienīgi projekti, piemēram, Jelgavas Spīdolas ģimnāzija, 4., 5. un 6. vidusskola ieguvusi izremontētus dabas zinātņu kabinetus, kas nākamā gada sākumā tiks papildināti ar moderniem instrumentiem un mācību līdzekļiem. Domājot par energoefektivitāti, pilsētā veiksmīgi turpinājušies arī skolu siltināšanas projekti. Jaunu veidolu ar Norvēģijas valdības atbalstu ieguvusi bērnu un jauniešu centra «Junda» nometne «Lediņi», kur nu pilsētas bērni pēc skolas radošajās nodarbībās var uzturēties arī ziemā. Galvenais ieguvums – «Lediņos» tagad var darboties arī bērni ar īpašām vajadzībām, jo jaunās telpas viņiem ir pielāgotas. Un šie bērni vairākos pasākumos jau piedalījušies.
Tāpat šogad veiksmīgi īstenota arī ideja par vienoto rindu bērnudārzos, kuru atzinīgi novērtē arī mazuļu vecāki. Šobrīd, lai atvieglotu vecāku rūpes, šī rinda publicēta arī internetā un ļauj viegli izsekot līdzi pārmaiņām tajā.
Kaut arī vasaras mēnešos tika paziņots, ka sporta skolām valstij finansējuma nav, bet mākslas un mūzikas skolām valsts var atvēlēt minimālo, mūsu pašvaldībai izdevies atrast finansējumu, lai pašvaldības sporta skolu un mākslas skolu mazie jelgavnieki varētu apmeklēt bez maksas. Arī valsts neapmaksātās pagarinātās dienas grupas jautājuma risināšanu uzņēmusies pašvaldība, no savas puses piedāvājot pašvaldības telpas, bet ar vecāku līdzfinansējumu nodrošinot algu skolotājiem. No 1. oktobra pašvaldība arī divās pilsētas skolās bez maksas sāka organizēt rotaļu grupas tiem četrus gadus vecajiem bērniņiem, kuri neapmeklē bērnudārzu. Šādas grupas veiksmīgi darbojas 2. pamatskolā un Speciālajā internātpamatskolā. Nepatīkama izglītības darbiniekiem bija ziņa, ko saņēmām vasaras vidū, un Saeima arī teju 40 mūsu pilsētas pedagogiem ar Pensijas likuma grozījumiem piespieda aiziet no darba skolā. Neraugoties uz visām valsts radītajām peripetijām izglītības jomā, mācības visās pilsētas skolās ir nodrošinātas un skolēni arī ar labiem rezultātiem startē dažādās olimpiādēs, zinātniski pētniecisko darbu konferencēs, skolēnu mācību firmu festivālos un citās aktivitātēs. Piemēram, Latvijas 33. zinātniski pētniecisko darbu konferencē Jelgavas 1. ģimnāzijas nu jau absolvente Santa Logina ieguva 1. pakāpes diplomu par darbu «Stila ekspresivitāte un atkāpes no literārās valodas normām Jelgavas 1. ģimnāzijas skolotāju izteicienos», Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas skolēniem Vitālijam Silinam un Ksenijai Maslovai atzinības ne tikai Latvijā, bet arī Krievijā par jaunajām biznesa idejām. Un arī šogad mūsu skolu mācību firmas novērtētas kā vienas no labākajām Latvijā. Tieši Vitālija, Ksenijas un Martas Šaliņas jaunajai mācību firmai, kas izstrādājusi rokasgrāmatu šādu firmu veidošanai, ir piedāvājums no «SEB bankas», kas gatava šo grāmatu izdot. Un tādu panākumu mums ir daudz.
Māris Kalniņš, BJC «Junda» direktores vietnieks, beidzis Jauno vadītāju skolu:
«Varu teikt to, ka izglītība pilsētā šogad noteikti nav atstāta novārtā. Pilsētas galvenie speciālisti pašvaldībā strādā, bet mēs, pedagogi, godprātīgi cenšamies visu izpildīt. Jā, protams, atmiņā jau palicis arī ne tas pozitīvākais – šogad samazinātas skolotāju algas, stundu likmes, kas daudziem skolotājiem licis izvērtēt – palikt strādāt skolā vai ne. Jāatzīst, šobrīd izglītībā palikuši tikai fanātiķi, jo tā nav joma, kurā var nopelnīt. Taču, neskatoties uz valsts attieksmi, man ir prieks, ka Jelgavā šajā ziņā nekas nav apstājies – skolas ir, skolēni mācās, skolotāji strādā – process notiek! Arī «Jundā» par bērnu skaitu nevar sūdzēties, prieks, ka bērni neklīst pa ielām un nesēž pie televizoriem, bet labprātāk izvēlas pulciņus. Ir jau tāds teiciens – kā maksā, tā strādāju, taču es uzskatu, ka uz izglītību to attiecināt nevar. Tāpēc darīsim arī turpmāk savu darbu no sirds!»