15. oktobrī pulksten 11 Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī būs radošā nodarbība «Tavs uzticamais sabiedrotais rudenī!», kurā interesentiem būs iespēja iepazīties ar senāko aušanas tehniku un pašiem izgatavot sev šalli. Nodarbībai gan iepriekš jāpiesakās.
Ritma Gaidamoviča
Ir klāt rudens, kas atnesis dzestrākus rītus un vēsākus vējus. Līdz ar to par garderobes neiztrūkstošu sastāvdaļu kļūst šalle vai lakats, kas pasargā no aukstajiem vējiem. Uzticamais rudens lakats jau izsenis pilda ne tikai funkcionālus uzdevumus – sildīt un sargāt –, bet arī noteikti ir viens no galvenajiem aksesuāriem, kas rudens garderobei piešķir akcentu: košu vai askētisku – tas jau ir valkātāja ziņā.
Atnākot uz radošo nodarbību, ikvienam būs iespēja iepazīties ar senāko aušanas tehniku, kā arī izmēģināt to pašam. «Liekot lietā savu izdomu un fantāziju, interesenti varēs iegūt labāko sabiedroto rudenī – paša darinātu lakatu. Turklāt to varēs izveidot tieši tādu, kādu vēlas pats nēsātājs. Īpaši eleganti būs lakati, kas darināti no maigās mohēru un efektdzijas, bet stilīgajiem jauniešiem noteikti patiks divu krāsu rūtotie lakati,» tā pasākuma organizatori. Nodarbības dalībniekiem līdzi jāņem materiāls lakata aušanai (dzija 300 – 400 metri, atkarībā no vēlamā lakata biezuma un faktūras; vilnas dzija biezākam lakatam; mohēra, efektdzijas, lins vai tambordiegi – plānākam šķidrautam) un šķēres.
Nodarbība notiks sestdien, 15. oktobrī, pulksten 11 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī.
Iepriekš gan dalībniekiem jāpiesakās pa tālruni 63005447, 63005445 vai personīgi tornī Akadēmijas ielā 1. Dalības maksa četri lati.