Šodien valdība nolēma no 1. septembra aizliegt aptiekās izvietot zāles apmeklētāju apkalpošanas zālēs. To paredz apstiprinātie grozījumi noteikumos par zāļu izplatīšanas un kvalitātes kontroles kārtību. Jelgavas farmaceiti šos grozījumus vērtē dažādi.
Ilze Knusle-Jankevica
Grozījumus izstrādāja Veselības ministrija, kas skaidro – šāds aizliegums ir nepieciešams, lai neradītu maldīgu iespaidu, ka zāles ir plaša patēriņa produkts, kā arī lai pasargātu aptiekas apmeklētājus no iespējas iegādāties zāles, kuru lietošana konkrētajā gadījumā nav ārstnieciski pamatota un nepieciešama, tādējādi radot risku veselībai. Aptiekas apmeklētājam būs tiesības saņemt zāles, kuras izsniedz farmācijas speciālists, nodrošinot konsultācijas par šīm zālēm.
Jau rakstījām , ka Jelgavas farmaceiti šo lēmumu vērtē dažādi. «Mēness aptieku» valdes priekšsēdētājs Jonass Jazbutis to, ka turpmāk bezrecepšu medikamentus nevarēs izvietot klientu apkalpošanas zālēs vērtē negatīvi, jo tas traucēs klientiem iepazīties ar bezrecepšu medikamentu sortimentu. Arī SIA «Pils aptiekas» valdes locekle Dina Kurzemniece atzīst, ka šobrīd cilvēkam ir iespēja izvēlēties – paņemt pašam medikamentus vai jautāt farmaceitam.