Pērn visvairāk izsaukumu saņemts no Jelgavas bāra «Argo» un spēļu zāles «Klondaika», liecina Pašvaldības policijas un Ātrās palīdzības apkopotie dati par izsaukumiem.
Analizējot izsaukumus pēc adresēm, kurās Jelgavā atrodas atpūtas vietas un klubi, pagājušajā gadā visvairāk izsaukumu operatīvajiem dienestiem (Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijai un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam) bijis uz Driksas ielu 4, kur atrodas «Klondaika». Ātrie uz turieni gada laikā izbraukuši 23 reizes, bet dienesta pārstāvis Kristians Galanders norāda: «Attiecīgajā adresē atrodas dažādas iestādes, un arī uz ielas esošie to bieži norāda kā izsaukuma vietu.» Savukārt Pašvaldības policija uz Driksas ielu 4 izbraukusi 21 reizi. Visbiežākais izsaukuma iemesls – konflikts starp personām, tostarp iereibušām. Kā stāsta Pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Reksce, konflikti risinājušies gan bāra telpās, gan uz ielas. «Situācijas ir dažādas. Piemēram, bija gadījums, kad trīs vīriešiem savā starpā izcēlās konflikts, jo viņi tikuši filmēti ar mobilo telefonu. Tāpat kāds agresīvs, no bāra telpām izraidīts vīrietis pieķerts nokārtojam dabiskās vajadzības publiskā vietā. Konfliktē arī sievietes – reiz, lai izšķirtu meitenes, kas grūstīja cita citu, iesaistījās vairāki vīrieši, bet tas pārauga kautiņā starp viņiem pašiem,» spilgtākos izsaukumus atceras S.Reksce, piebilstot, ka bijis arī, ka cietušie miesas bojājumu nodarīšanā vaino bāra apsargus. Bijuši arī izsaukumi par to, ka uz ielas guļ iereibusi persona, kas pati nespēj pārvietoties. Atsevišķu izsaukumu iemesls bijis arī zādzības.
Otrā «aktīvākā adrese» bijusi Zemgales prospekts, kur atrodas bārs «Argo». Uz turieni pērn Pašvaldības policija izbraukusi 14 reizes, ātrie – 13 reizes. Visi operatīvie dienesti kājās tika sacelti pagājušā gada 25. janvāra naktī, kad tika paziņots par iespējamu spridzekli kluba telpās, bet tas netika atrasts. Visbiežāk Pašvaldības policija saņēmusi izsaukumus par kautiņu bārā vai pie tā – cietušie ir arī sūdzējušies, ka viņiem acīs iepūsta asaru gāze, ka iesists pa galvu, cilvēks pat bezsamaņā gulējis uz ietves ar asiņojošu ausi. «Vienā gadījumā kautiņu izraisījušās piecas personas mēģināja aizbēgt ar taksometru, bet mūsu inspektori viņus laikus apturēja,» stāsta S.Reksce.
21 izsaukums operatīvajiem dienestiem pērn bijis uz klubu «Tonuss»: septiņi – ātrajiem, 14 – Pašvaldības policijai. «Līdzās izsaukumiem par konfliktiem, bijuši arī ziņojumi par to, ka klubā atrodas nepilngadīgas personas, ka kluba apmeklētāji vai mūzika ir pārāk skaļi. Tomēr ne vienmēr visi izsaukumi apstiprinās,» stāsta Pašvaldības policijas pārstāve. Jāsaka, ka tik traģisku gadījumu, kā 2014. gada sākumā, kad kluba telpās tika piekauts 1984. gadā dzimis vīrietis, kurš vēlāk no gūtajām traumām mira, nav bijis.
Izsaukumi saņemti arī uz citām atpūtas un izklaides vietām. Pašvaldības policija stāsta, ka ir pieķerti iereibuši autovadītāji, kuri pēc kluba apmeklējuma kāpj mašīnā un dodas prom, bijis izsaukums uz kluba «Jelgavas krekli», jo tur bija pieklīdis suns. Vairākas sūdzības par to, ka skaļā mūzika traucē naktsmieru, saņemtas par bāru «Dekanāts» Akadēmijas ielā. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests rezumē: «Izsaukumu iemesli ir atpūtas vietām bijuši dažādi, vairumā gadījumu – traumas, kas gūtas gan konfliktu rezultātā, gan krītot, kā arī cilvēkam kļuvis slikti, bet visbiežāk viņš iemeslu nespēj paskaidrot. Atsevišķos gadījumos motīvs saistīts ar pēkšņu saslimšanas saasināšanos, piemēram, sāpes ekstremitātēs vai ģībonis.»
Foto: no JV arhīva