Kopš šķidro atkritumu savākšanu un izvešanu pilsētā organizē SIA «Jelgavas ūdens», savu darbību pārtraucis viens no šī pakalpojuma sniedzējiem – zemnieku saimniecība «Ceļmalnieki» –, ko piedāvātās zemās cenas un citu nodrošināto priekšrocību dēļ mēdza izvēlēties arī Kārklu ielas iedzīvotāji. Uzskatot, ka «Jelgavas ūdens» noteiktā maksa par notekūdeņu noliešanu viņu noliešanas punktā ir pārāk augsta, z/s «Ceļmalnieki» ar uzņēmumu līgumu nav noslēgusi un asenizācijas pakalpojumus pilsētā nesniedz.
Sintija Čepanone
«Mēs, Kārklu ielas sādžiņas iedzīvotāji, esam ļoti neapmierināti ar to, ka šķidro atkritumu izvešanu pilsētā tagad nodrošina tikai «Jelgavas ūdens». Mūsuprāt, tas nav godīgi, jo nu cilvēkiem nav izvēles iespēju un par pakalpojumu jāmaksā krietni dārgāk. Mūsu mājās kanalizācijas tvertnes ir nelielas, tāpēc tās jāizved pat divas reizes mēnesī, un «Jelgavas ūdens» piedāvātās pakalpojuma izmaksas līdz ar to mums sanāk pārāk dārgas,» stāsta Kārklu ielas iedzīvotāja Ilona. Pēc viņas rīcībā esošās informācijas, «Jelgavas ūdens» «Ceļmalniekiem» nav devis atļauju pilsētā nodrošināt šķidro atkritumu savākšanu un izvešanu, tāpēc uzskata, ka tādējādi tiek kropļota konkurence.
Z/s «Ceļmalnieki» skaidro, ka iepriekš līgums par savākto šķidro atkritumu noliešanu bija noslēgts ar SIA «Jelgavas komunālie pakalpojumi» (JKP), kas tad arī nodrošināja notekūdeņu atšķaidīšanu un tālāku novadīšanu attīrīšanas iekārtās. «Taču, kad JKP paziņoja, ka darbību šajā jomā pārtrauc, līgumu vajadzēja noslēgt ar «Jelgavas ūdeni», lai turpmāk notekūdeņus mēs drīkstētu noliet viņu uzturētajā noliešanas punktā. Mūsuprāt, «Jelgavas ūdens» noteiktā cena – gandrīz četri lati par kubikmetru nolieto notekūdeņu – par šo pakalpojumu nav adekvāta, tāpēc nolēmām turpmāk kanalizācijas izvešanu vairs nepiedāvāt. Mums vairs nav izdevīgi izvest kanalizāciju par 20 latiem, ja lielākā daļa summas jāsamaksā par notekūdeņu noliešanu,» skaidro «Ceļmalnieki».
Arī SIA «Jelgavas ūdens» apstiprina, ka vienošanos par sadarbību ar z/s «Ceļmalnieki» nav izdevies panākt, tādēļ saimniecība līgumu ar «Jelgavas ūdeni» pagaidām nav noslēgusi.
««Jelgavas ūdens» pieņem arī citu asenizācijas pakalpojumu sniedzēju savāktos notekūdeņus, ja par to noslēgts līgums. Maksa par kubikmetru notekūdeņu pieņemšanu ir 3,48 lati, ieskaitot PVN. Pakalpojuma cena veidojas, ņemot vērā lielās notekūdeņu atšķaidīšanas izmaksas. Proti, pirms nolietos notekūdeņus palaist attīrīšanas iekārtās, tie ar tīru ūdeni jāatšķaida četras reizes, tāpēc arī izmaksas ir salīdzinoši augstas,» norāda «Jelgavas ūdens» tehniskais direktors Viktors Juhna, akcentējot, ka šie izdevumi jāsedz uzņēmumam, kas noslēdzis līgumu ar «Jelgavas ūdeni» par notekūdeņu noliešanu, tādējādi garantējot, ka šķidro atkritumu savākšanas un izvešanas pakalpojums pilsētā tiek nodrošināts legāli, tas ir, savāktie notekūdeņi tiek nolieti atbilstoši normām, nevis, teiksim, grāvjos vai kanalizācijas akās pilsētā.
Jāatgādina gan, ka «Jelgavas ūdens» nav vienīgais uzņēmums, kas pēc JKP darbības pārtraukšanas šajā jomā Jelgavā nodrošina šķidro atkritumu savākšanu un izvešanu – līgumu ar «Jelgavas ūdeni» noslēgusi arī SIA «Zemgales ceļu būve».
Foto: JV