Līdz šim brīdim veikt apkures sistēmas hidraulisko pārbaudi pieteikušās 80 SIA «Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde» (JNĪP) apsaimniekošanā esošās mājas. 54 daudzdzīvokļu mājās pārbaudes jau veiktas, divos namos atklājot siltumnesēja noplūdi.
www.jelgavasvestnesis.lv
Lai pārliecinātos par daudzdzīvokļu māju apkures sistēmas gatavību jaunajai apkures sezonai, JNĪP uzsākusi apkures sistēmas hidrauliskās pārbaudes. Līdz šim brīdim, pārbaudot 54 daudzdzīvokļu mājas, divos namos atklājās siltumnesēja noplūde – abos gadījumos tā konstatēta dzīvokļos. Cēlonis – pašu dzīvokļu īpašnieku spēkiem veikta radiatoru un tiem piekļauto cauruļvadu nomaiņa, nekvalitatīvi veicot montāžu. Nepilnības JNĪP remonta dienests nākamajā dienā veiksmīgi salaboja, un, atkārtojot pārbaudi pēc remontdarbiem, tā noritēja veiksmīgi, informē JNĪP.
Nama apsaimniekotājs turpina aptaujāt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pilnvarotās personas un māju vecākos par apkures sistēmas hidraulisko pārbaužu veikšanu. Kopumā JNĪP apsaimnieko 277 daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas, kuras pieslēgtas centralizētajai apkures sistēmai.
Jāatgādina, ka hidrauliskās pārbaudes JNĪP apsaimniekošanā esošajās mājās tiks veiktas saskaņā ar grafiku (septembra grafiks pieejams mājas lapā www.nip.lv), un par konkrētu pārbaužu norises laiku secīgi tiks informēti arī katras mājas iedzīvotāji.
Pārbaudes tiks veiktas pēc pulksten 18, kad lielākā daļa dzīvokļu īpašnieku ir mājās. Tas ir būtiski fiksēto defektu novēršanai gadījumos, kad «vājā» apkures sistēmas vieta atklājas kādā dzīvoklī. JNĪP uzsver: cauruļvadu pārbaudes laikā sistēmā tiks paaugstināts spiediens, un iedzīvotāji lūgti nodrošināt piekļuvi apkures sistēmai dzīvokļos avārijas gadījumā. Proti, pievienojot pārvietojamo sūkni apkures sistēmai, spiediens cauruļvados tiek paaugstināts līdz sešiem bāriem – jo augstāks nams, jo spiediens būs lielāks. Paaugstināts spiediens sistēmā tiek atstāts vismaz uz 24 stundām – gadījumā, ja tas sistēmā ir būtiski samazinājies, tiek meklētas noplūdes vietas, tas ir, sistēmu uzpildei pieslēdz atkārtoti, un vēlreiz tiek pārbaudīta visa sistēma, apsekojot stāvvadus, atzarus, guļvadus utt. Ja spiediens saglabājas, sistēma ir gatava ziemas sezonai, ja ne – sadarbībā ar dzīvokļu īpašniekiem tiek veikti nepieciešamie remontdarbi.
Pārbaužu mērķis ir gūt pārliecību, ka apkures sistēma ziemā būs droša ekspluatācijā, un īpaši svarīgi tas ir situācijās, kad apkures sistēma daudzdzīvokļu mājā ir nolietojusies. Profilaktiskas hidrauliskās pārbaudes ļauj savlaicīgi noteikt sistēmas esošos un iespējamos defektus, tādējādi ļaujot izvairīties no avārijas situācijām apkures sezonas laikā.
Nepieciešamību veikt apkures sistēmas hidraulisko pārbaudi daudzdzīvokļu dzīvojamos namos paredz Ministru kabineta noteikumi Nr.907 «Dzīvojamās mājas, tajā esošo iekārtu un komunikāciju apsekošanas, tehniskās apkopes un kārtējā remonta noteikumi», atgādina JNĪP.