Vēl tikai dažas nedēļas, un jau atkal Uzvaras parkā sāks rosīties mākslinieki, kuri ledus tonnas šoreiz pārvērtīs planētā «Ledus». No 8. līdz 10. februārim Jelgavā notiks Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls, kas šogad svinēs 15. dzimšanas dienu. Kā jau galaktiskā dzimšanas dienas ballītē – gaidāmi dažādi pārsteigumi, sešas uguņošanas, šovi, rekordliels skaits ledus skulptūru un pat ledus pirts.
www.jelgavasvestnesis.lv
Jelgavas pilsētas dome un pašvaldības iestāde «Kultūra» ar SEB bankas un CBS «Igate» atbalstu no 8. līdz 10. februārim ikvienu aicina uz vērienīgāko ledus skulptūru festivālu 15 gadu pastāvēšanas vēsturē. «Kultūras» projektu vadītājs Ivars Pirvics informē, ka, pretojoties gravitācijas spēkiem, Uzvaras parks pārvērtīsies par Ledus planētu, izdzīvojot kosmiskus multimediālus priekšnesumus, kuri tiks papildināti ar oriģinālām uguns, gaismas un video instalācijām.
Izvērtējot skiču pieteikumus, dalībai festivālā ir apstiprināti 30 pasaulē atzīti mākslinieki no desmit valstīm – Krievijas, Bulgārijas, Ukrainas, Francijas, Vācijas, Latvijas, Lietuvas, Ungārijas, Lielbritānijas un ASV. Konkurence solās būt īpaši sīva, jo lielākā daļa no māksliniekiem ir dažādu festivālu pirmo godalgu ieguvēji. Tāpat šogad palielināsies ledus skulptūru mērogi, jo katram dalībniekam tiks piešķirts daudz vairāk ledus, kopumā 60 tonnas. Šobrīd ledus materiāls jau sarūpēts un gaida ierodamies tēlniekus.
Organizatori sola, ka mazos planētas apmeklētājus priecēs teatrāli uzvedumi un vairāki ledus slīdkalniņi, kā arī četras ledus foto skulptūras. Savukārt lielākie apmeklētāji aicināti doties kosmosa izpētē ar grupām «Musiqq», «Lady’s Sweet» un «Karakums» vai sasildīties deju ritmos Sensation «ICE» ar Dj [Ex] da Bass un atveldzēties «Koskenkorva» ledus bārā.
Foto: no «Kultūras» arhīva