Ja 29. septembra domes sēdē deputāti apstiprinās lēmumprojektu par maksas pakalpojumu sniegšanu, turpmāk pagarinātās dienas grupas pilsētas izglītības iestādēs tiks nodrošinātas ar vecāku līdzmaksājumu. Tādējādi būs rasts risinājums bērnu brīvā laika organizēšanai pēc stundām, ko šogad valsts atteikusies finansēt.
Sintija Čepanone Ja 29. septembra domes sēdē deputāti apstiprinās lēmumprojektu par maksas pakalpojumu sniegšanu, turpmāk pagarinātās dienas grupas pilsētas izglītības iestādēs tiks nodrošinātas ar vecāku līdzmaksājumu. Tādējādi būs rasts risinājums bērnu brīvā laika organizēšanai pēc stundām, ko šogad valsts atteikusies finansēt.
«Iepriekšējo gadu pieredze apliecina, ka vecāku interese par to, lai bērns pēc stundām laiku varētu pavadīt pagarinātās dienas grupās izglītības iestādēs, ir liela. Protams, jāņem vērā pašreizējā situācija sabiedrībā, kad aizvien vairāk vecāku palikuši bez darba un kad bērnu pieskatīšanu pēc skolas var uzņemties vecvecāki, taču pieprasījums pēc pagarinātajām dienas grupām joprojām saglabājas augsts,» teic Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza. Ņemot vērā, ka šogad pagarinātās dienas grupas no valsts mērķdotācijas nav iespējams finansēt, jārod risinājums, kā šādu iespēju nodrošināt, turklāt par maksimāli zemākām izmaksām, par vecāku līdzmaksājumu nodrošinot vien algu pedagogiem. Izmaksās netiek iekļauta, piemēram, telpu īre un citi patērētie resursi. Izvērtējot vairākus iespējamos modeļus un uzklausot vecāku ierosinājumus, pagarinātās dienas grupas skolās nolemts veidot par maksu. Tiesa gan – maksas pakalpojumu sniegšana vēl jāapstiprina deputātiem domes sēdē, kas notiks 29. septembrī. «Rosinātā maksa par viena bērna dalību pagarinātājā dienas grupā ir desmit lati mēnesī. Plānots, ka grupas darbu pēc stundām organizēs katra skola, nodrošinot pedagogu, kas gādās par bērnu brīvo laiku pēc mācību stundām. Tiesa gan – pagarinātās dienas grupu izglītības iestādē varēs atvērt, ja to apmeklē vismaz divdesmit bērni,» skaidro G.Auza, piebilstot, ka arī apmaksa tiks organizēta skolā un vecāki, samaksājot desmit latus par šo pakalpojumu, pretī saņems Valsts ieņēmumu dienestā reģistrētu uzskaites kvīti. «Jelgavas Vēstneša» aptaujātie izglītības iestāžu vadītāji atzīst, ka pašlaik pēcstundu nodarbības skolā nenotiek, taču vecāki jau ir informēti, ka pagarinātās dienas grupas, iespējams, tiks nodrošinātas par samaksu, un jau pašlaik vecāki var izteikt vēlmi tajās pieteikt savus bērnus. Skolu pārstāvji norāda, ka interese par šo iespēju ir liela, īpaši 1. – 3. klašu skolēnu vecāku, taču pieļauj, ka kopumā šo iespēju izmantos mazāk bērnu nekā iepriekšējos gados. «Pašlaik mūsu skolā iespēja iesaistīties pagarinātās dienas grupā nav, taču ļoti daudzi vecāki par to interesējas. Viņi ir informēti, ka, iespējams, šāda iespēja tiks nodrošināta par maksu, un vecāki pamazām piesakās. Pirmo klašu skolēnu vecāki ir aktīvāki, taču, piemēram, ceturtklasnieki pagaidām ir pieteikti vien pāris,» norāda 4. vidusskolas direktora vietniece mācību darbā Ārija Puriņa, prognozējot, ka pagarinātās dienas grupas šajā gadā salīdzinājumā ar iepriekšējiem apmeklēs mazāk skolēnu, zināmā mērā to ietekmēs arī fakts, ka vecākiem par to, iespējams, kaut simboliski, tomēr būs jāmaksā. Savukārt 5. vidusskolas direktore Natela Seļiščeva norāda, ka iepriekšējos gados bērnu skaits pagarinātās dienas grupā bija vidēji divdesmit. «Nedēļas sākumā centāmies apzināt, cik bērnu varētu apmeklēt pagarinātās dienas grupu. Saņēmām 29 iesniegumus, taču reāli to apmeklētu kādi desmit bērni,» tā direktore.