Kavējoties atmiņās par kādreizējo Jelgavu un skatoties nākotnē, šodien Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā aizvadīts Jelgavas 750. gadadienai veltītais pasākums pensionētajiem skolotājiem. «Jums ar savu pieredzi noteikti jānāk mums palīgā domāt un radīt, lai mūsu pilsētā būtu vēl lielāka izaugsme!» novērtējot pensionēto skolotāju nozīmīgo ieguldījumu, aicina Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.
Sintija Čepanone
Pasākumu «Atmiņu tilts» pensionētajiem skolotājiem organizēja «Jauno līderu» jaunieši, un uzrunātie skolotāji atzīst, ka ikreiz priecājas satikt agrākos kolēģus, pakavēties atmiņās un pavērtēt skolu darbu mūsdienās. «Mūsu paaudze skolā strādāt vairs nevarētu – spēj tik brīnīties, kādas tehnoloģijas mūsdienās skolā izmanto! Un, jāatzīst, arī bērni ir mainījušies, tādēļ skolotājam jābūt ārkārtīgi zinošam un radošam, lai skolēnu ieinteresētu savā priekšmetā. Skolotājam savā stundā jāspēj pateikt arī to, kas grāmatā nav rakstīts – to es pati ievēroju, savulaik bērniem mācot ķīmiju un bioloģiju,» vērtē ilggadējā skolotāja Ilga Ziemele. Šobrīd viņa vada Pensionēto skolotāju klubiņu, kurā iesaistījušies ap 50 pensionēto skolotāju. «Tiekamies reizi mēnesī «Jundā», un tas mums ir tāds stimuls izkustēties, sapucēties. Mūsu tikšanās allaž izvēršas par svētkiem – kopā braucam ekskursijās, apmeklējam koncertus, viesojamies skolās, un tieši jaunieši, kas mums apkārt, ir tie, kas mums neļauj tā vienkārši palikt mājās,» tā I.Ziemele.
Prieku par vēl vienu iespēju tikties ar agrākajiem kolēģiem neslēpj arī Maija Krūmiņa, kura daudziem nu jau izaugušiem bērniem atmiņā palikusi kā sākumskolas skolotāja. «Skolotāja lielākais gandarījums ir bērni un tas, ka viņu atceras,» saka skolotāja, kura savas darbagaitas skolā sāka 1953. gadā. Viņa stāsta, ka vēl tagad, ejot pa ielu, satiek savus skolēnus, kuri allaž apsveicinās un apjautājas, kā klājas. «Ir bijis, kad no ielas pretējās puses kāds man sauc: «Labdien, skolotāj!», un tad man neatliek nekas cits, kā vien tikpat skaļi saukt pretī,» smaidot saka skolotāja.
«Mūsu ieguldījumi izglītības sistēmas attīstībā vērsti uz to, lai mūsu skolās jaunieši kļūtu radoši, zinātkāri un drosmīgi. Lai neradītu darbaspēku, bet gan darba devēju – cilvēku, kuram ir idejas un drosme kļūt par uzņēmēju un radīt darba vietas citiem. Un tas nebūtu iespējams bez drosmīgiem un zinošiem pedagogiem,» tā A.Rāviņš, skolotājiem šajā gadā vēlot veselību, drosmi un labu noskaņojumu, kā arī pašiem justies kā jubilāriem Jelgavas 750. jubilejas gadā. «Lai ikkatram no jums šajā pilsētas jubilejas gadā izdodas saglabāt un stiprināt piederību Jelgavai, un lai jūs spējat sajust savu ieguldījumu pilsētas attīstībā!» skolotājiem vēlēja domes priekšsēdētāja vietnieks Aigars Rublis.
Jāpiebilst, ka «Jaunie līderi» pensionētajiem skolotājiem atmiņās pakavēties ļāva arī, skatoties jauniešu pašu veidotu digitālo stāstu par 1895. gadā Jelgavā notikušajiem IV Vispārējiem dziesmu un mūzikas svētkiem – vienīgajiem, kas norisinājušies ārpus Rīgas. Jāpiebilst, ka videostāsta tapšanā jauniešiem ļoti palīdzējis jelgavnieks Modris Ziemelis no Jelgavas Latviešu biedrības.
Foto: Raitis Supe