Pērn Jelgavā dzēsti 262 ugunsgrēki, kas ir par 82 vairāk nekā 2010. gadā, informē VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Inga Vetere. Pagājušajā gadā ugunsgrēkos bojā gājis viens cilvēks, vienpadsmit cietuši, savukārt sešus cilvēkus ugunsdzēsēji no ugunsnelaimes izglāba.
Ilze Knusle-Jankevica
Pērn Jelgavā dzēsti 262 ugunsgrēki, kas ir par 82 vairāk nekā 2010. gadā, informē VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Inga Vetere. Pagājušajā gadā ugunsgrēkos bojā gājis viens cilvēks, vienpadsmit cietuši, savukārt sešus cilvēkus ugunsdzēsēji no ugunsnelaimes izglāba. VUGD Jelgavas daļas komandieris Artūrs Hroļenko aizvadīto gadu kopumā vērtē kā klusu, jo nekādu lielu nelaimju mūsu reģionā nav bijis. «Nopietnākie pārbaudījumi mums bija plūdu seku likvidēšana pavasarī un Kaigu purva dzēšana, ar ko galā tikām. Turklāt mūsu darbu atzinīgi novērtēja arī uzņēmums «Laflora», kam pieder kūdras ieguves vieta Kaigu purvā,» tā viņš, piebilstot, ka pagājušajā gadā nebija ne meža ugunsgrēku, ne citu lielu nelaimju, kurās nepieciešama dienesta palīdzība. Tiesa, pagaidām vēl nav izanalizēti pagājušā gada statistikas dati, tāpēc nav iespējams nosaukt ne biežākos ugunsgrēka cēloņus, ne objektus, kuri deguši. Vienīgais, ko A.Hroļenko pieļauj, – kūlas ugunsgrēku pagājušajā gadā bijis vairāk nekā 2010. gadā.
Arī Latvijā kopumā pērn ugunsgrēku skaits audzis – salīdzinot ar 2010. gadu, kad reģistrēti 8087 ugunsgrēki, aizvadītajā gadā ugunsgrēku skaits palielinājies par deviņiem procentiem – 8812. Bet pozitīvi ir tas, ka samazinājies ugunsgrēkos bojā gājušo skaits – pērn to bijis 122, kas ir par 18 procentiem mazāk nekā 2010. gadā, kad bija 148 bojā gājušo. «Pēdējo desmit gadu laikā ugunsgrēku skaits ir saglabājies vienā līmenī. Izņēmums ir 2006. gads, kad tika reģistrēti 16 295 ugunsgrēki, taču 7083 no tiem bija kūlas degšana, kas arī ir lielākais kūlas ugunsgrēku skaits pēdējo desmit gadu laikā. Savukārt bojā gājušo cilvēku skaits pērn ir mazākais pēdējo desmit gadu laikā, turklāt vērojama pozitīva tendence – šis skaits gadu no gada samazinās,» rezumē I.Vetere.
Foto: Ivars Veiliņš