Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) no jūlija piedāvā jaunu iespēju jauniešiem bezdarbniekiem – viņiem ir iespēja kādā no organizācijām strādāt par brīvprātīgo un saņemt par to vēl stipendiju 40 latu apmērā. Šobrīd interesi par to ir izrādījuši seši jaunieši un divas sabiedriskās organizācijas, portāls www.jelgavasvestnesis.lv uzzināja NVA Jelgavas filiālē.
Ilze Knusle-Jankevica
Šobrīd gatavību nodrošināt ar darbu brīvprātīgos paudušas divas Jelgavas biedrības un nodibinājumi – radošo domu un darbu centrs «Svētelis», kam nepieciešami desmit jaunieši, un Zemgales reģionālā Enerģētikas aģentūra, kam nepieciešams viens brīvprātīgais. Darbs «Svētelī» būs saistīts ar zupas virtuves darbu un jauniešu un bērnu nodarbību organizēšanu, savukārt Enerģētikas aģentūrā vairāk nepieciešams cilvēks, kas strādā ar informāciju un projektiem.
NVA Jelgavas filiāle par jauno iespēju jau informējusi teju 50 jauniešus, bet pieteikumu šobrīd aizpildījuši seši. Līgumi tiks slēgti pēc 20. augusta, jo vēl jāsagaida, kad noslēgsies konkurss par brīvprātīgo strādātāju apdrošināšanu.
Atbalsta programmas mērķis ir veicināt jauniešu bezdarbnieku aktivitāti sabiedrības labā, kā arī sniegt atbalstu biedrībām un nodibinājumiem, lai tie organizētu jauniešu bezdarbnieku iesaisti brīvprātīgā darbā biedrības vai nodibinājuma statūtos noteikto funkciju nodrošināšanai. Programmā var iesaistīties jaunieši bezdarbnieki vecumā no 18 līdz 24 gadiem, un brīvprātīgā darba ilgums ir no viena līdz sešiem mēnešiem. Brīvprātīgā darba veicējs saņems bezdarbnieka ikmēneša stipendijai 40 latu apmērā vai 60 latus, ja bezdarbniekam noteikta invaliditāte. NVA Jelgavas filiāle aicina pieteikties gan biedrības, kuras varētu nodrošināt jauniešiem brīvprātīgā darba iespējas, gan jauniešus bezdarbniekus, kuri atbilst izvirzītajiem kritērijiem un vēlas izmantot šo iespēju.
Brīvprātīgo darbu pozitīvi vērtē arī Jelgavas izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza. «Tas veido jauniešiem dziļāku izpratni par dažādām profesijām. Atpūšoties parkā kādam varbūt brīnišķīga šķiet saldējuma pārdevēja profesija, bet pamēģinot viņš var pārliecināties, vai spētu nostāvēt astoņas stundas kājās, vai atrastu kopīgu valodu ar pircējiem,» tā G.Auza, piebilstot, ka atsevišķi jaunieši kā brīvprātīgie darbojas arī bērnu un jauniešu centra «Junda» vasaras nometnē «Lediņos», tādējādi pārliecinoties, vai pirmsskolas pedagoga profesija ir viņiem pa spēkam.
Foto: Ivars Veiliņš