Biedrība «Bērnu un jauniešu rotaļu un attīstības centrs «Oranžais stars»» uzsāk apmācību seminārus ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām, pedagogiem, palīdzošo profesiju pārstāvjiem, kā arī ikvienam interesentam, kas vēlas padziļināt savas zināšanas un kompetenci par cilvēka ķermeni un psihi. Pirmais seminārs «Psiholoģiskie aspekti, audzinot bērnu ar īpašām vajadzībām» notiks jau sestdien, 11. septembrī. Interesenti gan aicināti iepriekš pieteikties.
Ritma Gaidamoviča
Biedrības pārstāve Inga Baļe informē, ka semināru mērķis ir iepazīstināt auditoriju ar metodēm, kas ļauj izprast, pieņemt un palīdzēt sev, savam bērnam un ģimenei atveseļoties fiziski un garīgi. Tās ir metodes, kas ietver gan psiholoģiju, gan tautas līdzekļu pielietojumu, ezoteriku, krāsu un skaņu mijiedarbību ar ķermeni, ķermeņa un veselības psiholoģiju, astroloģiju.
Mācības veido seši semināri, kuru tēmas cita citu papildina, tomēr viens seminārs nav kā turpinājums citam, līdz ar to interesenti var apmeklēt arī tikai tos seminārus, kuru tēmas ir saistošas. Nodarbības notiks sestdienās septembrī un oktobrī privātās vidusskolas «Punktiņš» zālē Jāņa Asara ielā 12. Dalībai semināros lūgums iepriekš pieteikties pa tālruni 22080338 (I.Baļe) vai e-pastu: oranzais.stars@inbox.lv. Dalības maksa ir 2 – 3 lati (tā ir samaksa par tēju, kafiju, izdales un radošajiem materiāliem praktiskajām nodarbībām). Apmācības tiks uzsāktas ar nelielu ieskatu par stresu, stresa veidiem, sava stresa izpausmju un pašpalīdzības spēju izvērtēšanu, efektīvu laika plānošanu, izdegšanas sindromu, aizsardzības mehānismiem, ka arī relaksācijas metodikas apgūšanu.
Eksistenciālā psihoterapeite Dace Zelča, kura vadīs pirmo semināru, atzīst, ka vecākiem, kas audzina bērnu ar īpašām vajadzībām, nepieciešama ne tikai materiālā palīdzība, laba medicīniskā apkalpošana, bet būtiski ir arī psiholoģiskie jautājumi. «Svarīgi ir izprast sevi, savu stresu, veicināt emocionālo līdzsvaru un darbaspējas, plānot pašpalīdzības iespējas ikdienā. Būtiski ir arī rast atbildes uz tādiem jautājumiem kā «kas ar mani notiek?», «ko es ar to varu darīt?», «ko un kā es varu mainīt?»,» tā D.Zelča.
Vienā no semināriem interesentiem būs iespēja iepazīties arī ar veselības aprūpes jomu, kurā daudzveidīgo veselības un sociālo problēmu risināšanai un pārvarēšanai izmanto vizuālās mākslas līdzekļus, tehnikas un paņēmienus. Tā ir Mākslas terapija, ko aizvien plašāk pielieto Latvijā.
«Es kā bērna ar īpašām vajadzībām mamma papildu tradicionālajai medicīnai jau trīs gadus meklēju metodes, kā palīdzēt savam bērnam atveseļoties un attīstīties garīgi un fiziski. Tāpat esmu ievērojusi, ka reizēm vecākiem ir nepieciešama psiholoģiska palīdzība, bet vecāki to noliedz paši sev. Semināru tēmas es izvēlējos, pamatojoties uz savu un citu vecāku pozitīvo pieredzi iepriekš minēto metožu pielietošanā,» tā I.Baļe.
Semināru tēmas: 11. septembrī – «Psiholoģiskie aspekti, audzinot bērnu ar īpašām vajadzībām», vada Dace Zelča, Mag.psih., eksistenciālā psihoterapeite; 18. septembrī – «Netradicionālās un integratīvās veselības psiholoģijas metodes, to pielietojums darbam ar bērnu un sevi mājas apstākļos», vada Astr.mag. Guna Rubene; 25. septembrī – «Ķermeņa terapija, tās izmantošana darbam mājās» vada psihologs un ķermeņa terapijas meistare Rozu Lupašku; 2. oktobrī – «Mākslas terapija, tās izmantošana darbam mājās», vada psihologs un ķermeņa terapijas meistare Rozu Lupašku; 16. oktobrī – «Krāsu terapija – uztvere, ietekme uz cilvēka veselību, palīglīdzeklis diagnosticēšanā», vada Lielbritānijas Aura – Somas krāsu psiholoģijas konsultante Līga Damberga; 23. oktobrī – «Mūzikas uztvere un ietekme uz cilvēka veselību», vada mūzikas terapeite Solvita Grasmane.
Sīkāka informācija par semināriem pieejama biedrības mājas lapā www.palidziberniem.lv vai pa tālruni 22080338 (I.Baļe).