12. un 13. septembrī Jelgavā notiek mācības, kas organizētas Latvijas–Lietuvas pārrobežu projekta gaitā. Ceturtdien plānotas teorētiskas mācības, taču piektdien praktisko mācību laikā glābēji Lielupē pie Jelgavas pils praktiski apgūs ekoloģiskās avārijas seku likvidēšanu.
www.jelgavasvestnesis.lv
Projekta dalībniekiem ceturtdien plānotas teorētiskās mācības, kuru laikā semināra dalībnieki iepazīsies ar naftas piesārņojuma seku likvidēšanas aprīkojumu, glābšanas darbu organizācijas, naftas produktu savākšanas, seku likvidēšanas un citiem jautājumiem.
Savukārt piektdien, 13.septembrī, Lielupē pie Pils salas notiks praktiskās apmācības – Lielupes ekoloģiskās avārijas simulācija un iespējamās avārijas seku novēršana, kas saistīta ar naftas produktu noplūdi. Mācību laikā tiks izmēģināta jaunā tehnika, kuras iegāde finansēta no projekta līdzekļiem, informē VUGD.
Mācībās piedalās projektā iesaistītās puses – Jelgavas, Šauļu un Paņevežu ugunsdzēsības un glābšanas dienestu pārstāvji, Jelgavas pilsētas un novada pašvaldību atbildīgie speciālisti, pašvaldības policijas un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki.
Jau ziņots, ka projekts tiek īstenots no 2012. gada aprīļa un tā mērķis ir ekoloģisko avāriju seku likvidēšana un piesārņojuma mazināšana pašvaldību teritorijās, kas atrodas Lielupes upju zonā, nodrošinot iedzīvotāju informēšanu un izglītošanu par rīcībām, kas jāievēro, lai mazinātu vides piesārņojumu, un apmācot vienotu ātrās reaģēšanas komandu ekoloģisko avāriju seku likvidēšanai un piesārņojuma mazināšanai.
Jelgavas pilsētas pašvaldībai paredzēts līdzdarboties vairākās projekta aktivitātēs: ekoloģisko avāriju iestāšanās un novēršanas scenārija izstrāde, ekspertīzes veikšana plūdu kartēm, agrīnās apziņošanas (WEB un SMS) sistēmas izstrāde saskaņā ar ekoloģisko avāriju iestāšanās un novēršanas scenārijiem, IT aprīkojuma nodrošināšana, kas nepieciešams ekoloģisko risku prognozēšanas, novēršanas un agrīnās apziņošanas sistēmas izveidošanai, pieredzes apmaiņas braucieni uz Vāciju un Nīderlandi, teorētiskās un praktiskās apmācības ekoloģisko avāriju novēršanā un citās.
Projekta īstenošanas laiks ir no 2012. gada aprīļa līdz 2013. gada decembrim. Projekta kopējais budžets ir 808 584 lati.
Jāpiebilst, ka augusta vidū Jelgavas daļas ugunsdzēsēji noorganizēja savas – izmēģinājuma – mācības, lai pavasarī saņemtās tehniku izmēģinātu vēl pirms septembrī paredzētajām mācībām.
Saistītā ziņa
FOTO: Glābēji mācās likvidēt ūdens piesārņojumu