Jelgavas Pašvaldības policija sadarbībā ar Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centru novadīja lekciju jauniešiem. Tās laikā Nepilngadīgo likumpārkāpumu prevencijas grupas vecākā inspektore Daiga Antonova iepazīstināja jauniešus ar policista darba niansēm.
Inga Remerte, Jelgavas Pašvaldības policija
D.Antonova stāstīja jauniešiem, ka stāties darbā policijā var uzreiz pēc vidējās izglītības iegūšanas, taču svarīgs aspekts – tiek pārbaudīta kandidāta personība, tai skaitā tiek pārbaudīti pārkāpumi gan administratīvajā, gan krimināltiesiskajā jomā, kā arī tiek noteikts trīs mēnešu pārbaudes laiks. Tādējādi notiek rūpīga kandidātu atlase.
Turklāt svarīga ir personas vēlme pēc tālākattīstības. Ir zināms, ka darbs policijā ir smags (kā fiziski, tā arī emocionāli), taču šajā darbā ir daudz pozitīvā – galvenokārt, tā ir neatsverama pieredze gan cilvēcisko attiecību, gan ikdienas konfliktu risināšanas, gan arī juridiskajā jomā. Otrkārt, pašvaldības policija ir institūcija, kas savas kompetences ietvaros nodrošina sabiedrisko kārtību un drošību pilsētā, tādējādi ikviens policijas darbinieks kalpo kopīgam valsts mērķim. Šeit svarīgākais ir pārliecība, ka ir gods kalpot Latvijai, gods kalpot Jelgavai. D.Antonova arī ieskicēja ikdienas darbu policijā, norādot likumisko pamatu, kā arī morālo un ētisko šī darba pusi.
Jauniešiem tika praktiski parādīts, kā tiek veikta alkohola koncentrācijas noteikšana izelpā jeb «pūsts trubiņā» – rezultāts, protams, bija 0,00 promiles –, kā arī tika atbildēts uz viņiem interesējošiem jautājumiem. Jaunieši jautāja, piemēram, cik ilgā laikā alkohols vairs nav cilvēka asinīs, uz ko D.Antonova atbildēja, ka pirmkārt, sākotnēji alkohola koncentrācija tiek pārbaudīta personas izelpā. Turklāt alkohola koncentrācija izelpā ir atkarīga no dažādiem apstākļiem, tai skaitā personas svara, auguma un vispārējās fiziskās uzbūves. Tika uzdots arī jautājums par to, kā nekļūdīgi zināt, ka persona policijas formastērpā patiešām ir policijas darbinieks, uz ko D.Antonova atbildēja, ka policijas darbiniekam pēc pieprasījuma ir jāuzrāda policijas darbinieka dienesta apliecība.
Noslēgumā jaunieši tika pie rokasgrāmatas «Simulācijas spēle kā narkomānijas profilakses metode», savukārt pašvaldības policija saņēma pateicības rakstu no Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra par atbalstu karjeras izglītības pasākumā «Karjeras ceļš».