Valsts probācijas dienests īsteno jaunu aktivitāti, kuras mērķis ir, iesaistot brīvprātīgos, dienesta redzeslokā nonākušajiem jauniešiem parādīt saturīgus brīvā laika pavadīšanas veidus. «Tieši vide jauniešus ietekmē visvairāk, tāpēc ceram, mainot vidi, mainīt arī jauniešu uzvedību,» norāda projekta koordinators Jānis Nicmanis. Interesenti, kuri vēlas iesaistīties brīvprātīgo projektā, aicināti pieteikties līdz 24. jūlijam.
Ilze Knusle-Jankevica
Probācijas dienestam jau ir pieredze darbā ar brīvprātīgajiem, bet līdz šim viņi tika piesaistīti izlīguma procesos un atsevišķos projektos. Tagad dienests ar brīvprātīgo palīdzību cer mainīt problemātisko jauniešu vecumā no 14 līdz 25 gadiem uzvedību. «Jaunieši, kas nonāk Probācijas dienesta redzeslokā, ir sodīti par kādu noziedzīgu nodarījumu. Cēlonis tam galvenokārt ir viņu pašu neprasme organizēt dzīvi un brīvo laiku. Viņiem nav hobiju, ir šaurs interešu loks, apgrozās nepareizajā sabiedrībā,» tā J.Nicmanis. Projekts paredz, ka piesaistītie brīvprātīgie pavadīs ar problemātiskajiem jauniešiem kopā brīvo laiku, piedaloties sporta, kultūras un citās aktivitātēs. «Ceram, ka pozitīvā pieredze mainīs šo jauniešu uzvedību,» tā dienesta pārstāvis.
Probācijas dienesta Jelgavas teritoriālās struktūrvienības redzeslokā ir mazliet vairāk nekā simts jauniešu vecumā no 14 līdz 25 gadiem, nepilngadīgi ir neliela daļa no viņiem.
Interesenti, kuri vēlas kļūt par brīvprātīgajiem, var pieteikties līdz 24. jūlijam. Aizpildīta anketa (pieejama mājas lapā www.probacija.lv/884) un CV jāiesniedz personīgi Valsts probācijas dienestā vai jānosūta pa pastu (adrese: Dzirnavu iela 91, Rīga, LV-1011, ar norādi «Brīvprātīgo līdzgaitnieku pilotprojektam») vai e-pastu janis.nicmanis@vpd.gov.lv. Papildu informācija – pa tālruni 67244862 vai 28634900. No pretendentiem tiek gaidīta atbildības izjūta, teicamas komunikācijas prasmes, vēlme palīdzēt. Brīvprātīgajam pienākumu pildīšanai vajadzēs izbrīvēt vismaz astoņas stundas mēnesī. Viens brīvprātīgais var strādāt ar vairākiem jauniešiem, bet laiks ar katru no viņiem jāpavada atsevišķi. Brīvprātīgo līdzgaitnieku atlase notiks divās kārtās. Pirmajā kārtā pretendenti tiks izraudzīti, izvērtējot pieteikuma anketas, otrajā kārtā pretendenti tiks aicināti uz individuālām intervijām. Pēc tam tiks nodrošināta apmācība.
Brīvprātīgā darba izdevumus plānots kompensēt saskaņā ar MK noteikumiem proporcionāli mēnesī nostrādātajām stundām: mazāk par 10 stundām – 14,23 eiro; no 10 līdz 20 stundām – 28,46 eiro; vairāk par 20 stundām – 35,57 eiro. Projekts ilgs līdz 2016. gada 30. aprīlim.
Ilustrācija no JV arhīva