Biedrības «Bērnu un jauniešu rotaļu un attīstības centrs «Oranžais stars»» biedri, iesaistot aktīvos jauniešus, sestdien, 28. novembrī, pulksten 14 Bērnu un jauniešu mūzikas klubā (BJMK) Dobeles ielā 68 organizē labdarības svētkus «Notis bērnu priekam». Tajā aicināts piedalīties ikviens jelgavnieks, iegādājoties kartiņas, Ziemassvētku dekorus un piedaloties radošās nodarbēs, tādējādi atbalstot bērnus ar īpašām vajadzībām.
Ritma Gaidamoviča
Biedrības pārstāve Inga Baļe informē, ka pasākumā «Notis bērnu priekam» darbosies bērnu radošās darbnīcas un labestības tirdziņš, kur par ziedojumiem varēs iegādāties bērnu un viņu vecāku veidotas Ziemassvētku atklātnes un citus pašu pagatavotus izstrādājumus. Bet svētku noslēgumā BJMK audzēkņi sniegs muzikālu priekšnesumu. Ieeja bezmaksas.
Visi iegūtie līdzekļi tiks izlietoti biedrības pamatmērķu sasniegšanai, tas ir, veicināt bērnu invalīdu vecāku atbalsta grupu veidošanos un palīdzēt šīm ģimenēm un viņu bērniem integrēties vietējā sabiedrībā, veicinot iekļaujošas sabiedrības veidošanos Jelgavā un Jelgavas novadā.
«Mēs vēlamies vienoties kopīgā darbā, lai sagādātu nelielus svētkus bērniem, kurus ikdienā pavada sāpes, ciešanas un sūrs darbs, lai varētu līdzdarboties ar citiem bērniem. Mēs esam pārliecināti, ka, attīstot bērnos ar īpašām vajadzībām, viņu stiprās puses un saprotot viņu pamata vajadzības, sabiedrībā izaug izcili mūziķi, pētnieki, mākslinieki un citi speciālisti, kuru darbā nepieciešama neatlaidība un īpaša rūpība. Mēs ceram, ka ar iedzīvotāju atbalstu vismaz vienam no mazajiem jelgavniekiem būs iespēja caur nodarbībām uzlabot savu fizisko un emocionālo veselības stāvokli,» teikts biedrības paziņojumā.
Līdz nākamā gada vasarai biedrība plāno Jelgavā ierīkot «Bērnu māju» – māju, kur bērniem ar īpašām vajadzībām vienkopus būs pieejami nepieciešamie speciālisti. «Profesionāla sociālā un medicīniskā palīdzība bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu vecākiem ir ļoti būtisks atbalsts, kas prasa daudz zināšanu, pacietības, ieinteresētības un rūpju. Šī brīža apstākļi spiež pilnīgi vai daļēji izolēties no sabiedrības. Turklāt bērnam ir jāpalīdz apzināties to, ka fizioloģiskās atšķirības nav šķērslis attiecībās ar ārpasauli. Traucējumi atšķirīgi pēc izpausmēm, bet tie var būt līdzīgi pēc cēloņiem un, galvenais, pēc ietekmes uz tālāko fizisko un psihisko attīstību,» tā I.Baļe.